SamochodyElektryczne.org

Nissan zamierza produkować nowe akumulatory w Sunderland

Zakład Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii nie załapał się na udoskonalone akumulatory dla pakietów 30 kWh, ponieważ przygotowuje się do zupełnie nowej generacji

Nowa generacja akumulatorów litowo-jonowych NMC Nissana - zobacz całą galerię
Moduł litowo-jonowy nowej generacji Moduł litowo-jonowy nowej generacji

Konkurencja najwyraźniej wybudziła Nissana z letargu i japońska firma zaczęła na poważnie przygotowania do nowego etapu, w którym na rynku pojawią się przystępne cenowo auta elektryczne o znacznie większym zasięgu. Wiemy, że Nissan posiada opracowane (samodzielnie lub we współpracy z partnerami) ogniwa o wysokich energiach właściwych, które umożliwiają budowę pakietów gromadzących 60 kWh energii (wcześniejszy wpis). Model koncepcyjny IDS Concept z takim pakietem zaprezentowano kilka miesięcy temu.

Nie wiadomo na razie co dokładnie zostanie wprowadzone na rynek - czy rzeczywiście będzie to akurat 60 kWh, ale Nissan ujawnił, że akumulatory nowej generacji produkowane będą w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Nowe akumulatory będą używane w modelach Leaf oraz e-NV200.

W Sunderland dotąd produkowane były już akumulatory litowo-jonowe, ale tylko dla pakietów 24 kWh. W przypadku 30 kWh są one dostarczane z zakładu w Japonii, a na miejscu składane jedynie w gotowe pakiety (wcześniejszy wpis).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.