SamochodyElektryczne.org

Nissan rozpoczął sprzedaż nowych szybkich ładowarek w Japonii

Nissan rozpoczął dziś w Japonii sprzedaż szybkich ładowarek CHAdeMO nowej generacji, których wprowadzenie na rynek zapowiadano we wrześniu

Szybkie ładowarki CHAdeMO firmy Nissan - zobacz całą galerię

Nissan rozpoczął dziś w Japonii sprzedaż szybkich ładowarek CHAdeMO nowej generacji, których wprowadzenie na rynek zapowiadano we wrześniu (wcześniejszy wpis). Urządzenia o mocy około 49 kW są o blisko połowę mniejsze od poprzedniego modelu i co ważniejsze znacznie tańsze. Wersja podstawowa, przeznaczona do instalacji wewnątrz budynków, kosztuje 598,5 tys. JPY (około 26,3 tys. zł), a standardowa 798 tys. JPY (około 35 tys. zł). Wersja mogąca pracować w niskich temperaturach do -30°C, wyposażona w ogrzewanie, trafi na rynek w grudniu i będzie kosztowała 945 tys. JPY (około 41,5 tys. zł).

Obecnie nie są jeszcze znane ceny nowych szybkich ładowarek Nissana w Europie (wcześniejszy wpis). W USA ceny urządzeń mają rozpoczynać się od 9,9 tys. USD (wcześniejszy wpis).

Do końca marca przyszłego roku Nissan zamierza zainstalować szybkie ładowarki nowej generacji u około 400 dealerów w Japonii, co oznacza podwojenie liczby urządzeń już zainstalowanych. Do końca marca 2016r. Nissan planuje sprzedać na rodzimym rynku 5000 szybkich ładowarek.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • viko

troche drogie te ładowarki