SamochodyElektryczne.org

Nissan ogłosił cenę najtańszej szybkiej ładowarki CHAdeMO w USA

Amerykański oddział Nissana potwierdził rozpoczęcie sprzedaży szybkich ładowarek CHAdeMO w USA

Szybkie ładowarki CHAdeMO firmy Nissan - zobacz całą galerię
Szybka ładowarka CHAdeMO firmy Nissan Szybka ładowarka CHAdeMO firmy Nissan

Amerykański oddział Nissana potwierdził rozpoczęcie sprzedaży szybkich ładowarek CHAdeMO w USA. Urządzenia wprowadzane na rynek wspólnie z Sumitomo Corporation (wcześniejszy wpis) będzie można rezerwować od stycznia, a pierwsze instalacje zaplanowano na początek przyszłego roku.

Dystrybucją i instalacją ładowarek ma zająć się firma AeroVironment, będąca preferowanym dostawcą terminali garażowych małej mocy dla klientów Nissana (wcześniejszy wpis).

Ładowarki Nissana mają umożliwiać uzupełnianie energii w Leafie od 0 do 80% w niecałe 30 minut, co oznacza, że muszą one posiadać moc około 50 kW. Urządzenia będą dostępne w dwóch wersjach - tańszej, przeznaczonej do instalacji wewnątrz budynków oraz droższej, przystosowanej do instalacji na zewnątrz. Ceny ładowarek zaczynają się od 9,9 tys. USD (w przeliczeniu około 32 tys. zł), a więc będą około trzykrotnie tańsze od porównywalnych ładowarek innych producentów.

Bardzo niskie ceny ładowarek Nissana, zapowiadane już we wrześniu (wcześniejszy wpis), mogą nie tylko wyeliminować z rynku wielu producentów mniej konkurencyjnych urządzeń, ale także nasuwają pytanie o sens instalacji stosunkowo drogich terminali wolnego ładowania.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.