SamochodyElektryczne.org

Nissan Leaf liderem segmentu aut elektrycznych w Europie w 2013r.

W 2013r. Nissan Leaf, bez niespodzianek, była najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie - podobnie zresztą jak w Ameryce Północnej i Japonii

Nissan Leaf 2013 - zobacz całą galerię

Nissan poinformował, że w 2013r. odnotował podwojenie się sprzedaży modelu Leaf w Europie. Łącznie do klientów trafiło 11120 aut, a więc o ponad 5,6 tys. więcej niż w 2012r., gdy sprzedano około 5450 egzemplarzy. Na świecie sprzedaż Leafa przekroczyła już 100 tys. (wcześniejszy wpis). Ciekawostką jest, że z braku solidnej oferty na auta elektryczne u większości producentów, Leaf przyciąga do Nissana osoby dotąd niezwiązane z marką (około 92% nabywców zakupiło Leafa jako swojego pierwszego Nissana w życiu).

W Europie Nissan Leaf jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym z udziałem w segmencie na poziomie 33%. Oznacza to, że w ubiegłym roku w Europie sprzedano około 33700 nowych elektrycznych aut osobowych. Na drugim miejscu znajduje się Renault Zoe, które jednak z rezultatem 8857 sztuk (wcześniejszy wpis) traci do lidera 25%.

Nissan chwali się także doskonałym początkiem roku. W styczniu w Norwegii sprzedano aż 650 Leafów (wcześniejszy wpis), a w Wielkiej Brytanii 230 (wcześniejszy wpis). Pierwsze miejsce wśród EV Leaf zaliczył ostatnio także we Francji.

W całym 2013r. Nissan Leaf był najchętniej wybieranym autem elektrycznym w Belgii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Do pełni szczęścia zabrakło na tej liście Francji i Niemiec.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.