SamochodyElektryczne.org

Niespodziewana premiera Tesli Roadster nowej generacji. 0-100 km/h w 2 s!

Tesla Roadster nowej generacji to absolutna rewelacja. Nieprawdopodobne przyspieszenie i zasięg 1000 km przyćmiewa wszystkie sportowe EV jakie dotąd widzieliśmy

Tesla Roadster 2 - zobacz całą galerię
Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2

O tym, że nowej generacji Tesla Roadster nadchodzi wiedzieliśmy od dawna, ale mało kto spodziewał się prezentacji auta podczas premiery Tesla Semi (wcześniejszy wpis). Niespodzianka jest tym większa, że Tesla Roadster 2 charakteryzuje się niesamowitymi osiągami. Nowa generacja daleko w tyle pozostawia Roadstera z 2008r., który przecież swego czasu także był przełomowy. Taki jest postęp w dziedzinie elektryfikacji, a to przecież wciąż dopiero początek rozwoju.

1000 km zasięgu i przyspieszenie od 0 do 96,5 km/h w 1,9 s

Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2

Tesla Roadster 2 miażdży wszystko co do tej pory jeździło na kołach. Tak w skrócie można byłoby podsumować osiągi nowego Roadstera.

Auto wyposażone ma być w pakiet akumulatorów, gromadzący 200 kWh energii. To wystarczająco dużo, żeby realnie móc przejechać 1000 km na jednym naładowaniu! Ilość energii w akumulatorach jest niemal czterokrotnie większa niż w pierwowzorze.

Najważniejszą cechą nowego kabrioletu Tesli jest jednak przyspieszenie. Auto od 0 do 96,5 km/h przyspieszać ma w 1,9 s! Osiągnięcie 160,9 km/h potrwa nie dłużej niż 4,2 s. Ze startu zatrzymanego Tesla Roadster przejedzie 1/4 mili (około 400 m) w 8,8 s. Prędkość maksymalna to ponad 400 km/h!

Podana specyfikacja brzmi jak zagłada Porsche Mission E, które miało nawiązać do osiągów Tesli. Ale to nie koniec. Podane dane dotyczą wersje bazowej. Tesla przyzwyczaiła nas, że z biegiem czasu wprowadza coraz mocniejsze wersje swoich samochodów. Nie zdziwiłoby nas, gdyby po pewnym czasie wydano wersję „sportową”, która od 0 do 100 km/h przyspiesza w 1,5 s, ale niewiele osób będzie w stanie wytrzymać, a co więcej czuć się dobrze po takim impulsie.

Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2

Tesla wykorzystała do napędu Roadstera 2 trzy silniki trakcyjne - pierwszy napędza przednią oś, a dwa pozostałe, niezależnie tylne koła. Sumaryczny moment obrotowy na kołach sięga 10.000 Nm (to kilkukrotnie więcej niż w autach sportowych).

Mimo wspaniałych osiągów, Tesla Roadster 2 posiada cztery miejsca (2+2) oraz sporą przestrzeń bagażową. Elon Musk żartował, że stworzenie tego auta miało na celu dać spalinowcom ciężkie lanie.

Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2
Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2
Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2
Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2

Produkcja i sprzedaż w 2020r.

Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2

Tesla Roadster 2 ma trafić na rynek za trzy lata, w 2020r.

Cena wersji bazowej to 200 tys. USD, z wymaganą wpłatą depozytu 50 tys. USD. Wersja limitowana Founders Series, w pełni wyposażona oraz prawdopodobnie z unikalnymi akcentami i lakierem, kosztuje 250 tys. USD i wymaga wpłaty pełnej wartości w celu rezerwacji. Tesla wyprodukuje jedynie 1000 egzemplarzy Founders Series.

Nagrania

Pełna prezentacja Tesla Semi i Roadster 2 (oglądać od 25:00):

Jazdy demonstracyjne:

Źródła

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • alfK

oby tylko noga się Muskowi nie powinęła, bo Tesla ciągle dużo więcej wydaje niż ma przychodów.
Poniżej 2 sek i to podstawowy model. Pewnie będzie wersja specjalna która zejdzie do 1.8 może 1.7 sek.
To co Musk na czele Tesli wyprawia jest chore :) Wcześniej nie znalazł się nikt, kto tak łamie paradygmaty :)