SamochodyElektryczne.org

Mitsubishi wstrzymało dostawy aut elektrycznych dla PSA?

Według najnowszych doniesień prasowych z uwagi na słabą sprzedaż bazujących na Mitsubishi i-MiEV modeli Peugeot iOn i Citroën C-Zero firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) wstrzymała ich dostawy do PSA Peugeot Citroën

Mitsubishi i-MiEV - zobacz całą galerię

Według najnowszych doniesień prasowych z uwagi na słabą sprzedaż bazujących na Mitsubishi i-MiEV modeli Peugeot iOn i Citroën C-Zero firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) wstrzymała ich dostawy do PSA Peugeot Citroën. Dla ścisłości należy dodać, że sprzedaż i-MiEV w Europie również nie jest zbyt wysoka. Obecnie trudno powiedzieć, czy za jakiś czas produkcja zostanie wznowiona, czy jest to początek końca współpracy obu koncernów w zakresie pojazdów elektrycznych.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • Roman

Mimo że sprawa dotyczy akurat samochodów elektrycznych, to jest jednak też odzwierciedleniem trudnej sytuacji w jakiej znalazł się w tym roku koncern PSA. Wydaje się, że firmy japońskie nie bardzo wierzą w możliwości poprawy kondycji niektórych firm europejskich takich jak wzmiankowany już wcześniej PSA czy też europejska gałąź GM czyli Opel i chyba chcą wycofać się (Mitsubishi, Mazda czy Isuzu) z kooperacji z wymienionymi firmami (PSA i Opel). Wskazuje na to wyraźnie powołane wyżej źródło. Być może oznacza to kolejne przetasowania wśród producentów samochodów.