SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Mitsubishi sprzedało ponad 30 tys. i-MiEV oraz aut bazujących na i-MiEV

Firma Mitsubishi przy okazji komunikatu o zawiązaniu współpracy w zakresie pojazdów elektrycznych z Uniwersytetem Południowej Kalifornii poinformowała, że aktualnie na świecie jeździ już ponad 30 tys. i-MiEV oraz aut bazujących na i-MiEV

Mitsubishi i-MiEV (wersja północnoamerykańska) - zobacz całą galerię

Firma Mitsubishi przy okazji komunikatu o zawiązaniu współpracy w zakresie pojazdów elektrycznych z Uniwersytetem Południowej Kalifornii poinformowała, że aktualnie na świecie jeździ już ponad 30 tys. i-MiEV oraz aut bazujących na i-MiEV. Liczba ta zawiera zatem także samochody Peugeot iOn i Citroën C-Zero oraz niewykluczone, że także Mitsubishi Minicab-MiEV.

Ponad 30 tys. sztuk od lipca 2009r., a więc w ciągu około 40 miesięcy, oznacza średni poziom sprzedaży około 750 aut miesięcznie. Taki wynik najprawdopodobniej jest zdecydowanie niższy od oczekiwań japońskiego producenta, który według niektórych źródeł nie zamierza przygotowywać nowej generacji i-MiEV (wcześniejszy wpis). Z drugiej jednak strony, sprzedaż ponad 30 tys. względnie drogich małych samochodów osobowych plasuje Mitsubishi na drugim miejscu wśród największych producentów aut elektrycznych na świecie.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.