SamochodyElektryczne.org

Mitsubishi oferuje i-MiEV z rocznika 2011 od 79.990 zł

Mitsubishi rozpoczęło w tym miesiącu wyprzedaż i-MiEV z rocznika 2011 wyceniając auta na 79.990 zł brutto, czyli przeceniając o ponad 30 tys. zł

Mitsubishi i-MiEV - zobacz całą galerię

Polski oddział Mitsubishi opublikowało niedawno nową ofertę na model i-MiEV, który od 2012r. w zależności od wersji kosztował w naszym kraju 112.914 zł lub 122.300 zł brutto (wcześniejszy wpis). Teraz cena wynosi 79.990 zł brutto (65 tys. zł netto), ale w istocie jest to jednak oferta limitowana na auta z rocznika 2011 - do wyczerpania zapasów. Zapytany o to importer odpowiedział: "To wersja 2011, fabrycznie nowa, bez przebiegu, z pełną 5-letnią gwarancją producenta na wszystkie elementy elektryczne (łącznie z baterią).".

Nieznany pozostaje ubytek pojemności 3-letnich akumulatorów, które co prawda nie pracowały, ale tracą pojemność także z wiekiem (oraz ewentualnie także jeżeli są przechowywane w niekorzystnych temperaturach lub stanach naładowania) - warto zatem przed zakupem przetestować możliwości auta, być może nawet wynajmując je na jakiś czas. Niestety w odróżnieniu od Nissana przyciśniętego swego czasu przez użytkowników w USA, nie mamy żadnych informacji o powiązaniu przez Mitsubishi ubytku pojemności z gwarancją.

Nie wiemy ile aut do wyprzedania pozostało, ale Mitsubishi poinformowało że dotąd sprzedano 35 sztuk. Jest to liczba o 11 wyższa aniżeli wynikałoby z rejestracji odnotowywanych przez Carmarket.com.pl. Razem z już 25 Outlanderami PHEV (wcześniejszy wpis) japońska marka wysuwa się na zdecydowanie prowadzenie EV/PHEV w Polsce.

80 tys. zł za i-MiEV to o ponad 30 tys. zł mniej niż dwa lata temu i dwa razy mniej niż w 2011r., gdy na elektrycznych i-MiEVach wyłożyła się spółka e+ Polenergii. Jako, że auta mają już swoje lata nie jest to jednak porównanie do końca uzasadnione. W Japonii nowe i-MiEV po kolejnej obniżce kosztować ma 86,3 tys. zł (wcześniejszy wpis). Co ciekawe francuskie media [4] wspominały niedawno, że i-MiEV w Europie również potanieje i to o nawet 20% do około 24,4 tys. EUR (w przeliczeniu 103 tys. zł). Niewykluczone więc, że także w Polsce po wyprzedaży rocznika 2011 i-MiEV trwale potanieje pewnie do okolic 100 tys. zł.

W przypadku marki Mitsubishi, cała sieć dealerów jest ponoć przygotowana do sprzedaży i serwisu aut elektrycznych.

Mitsubishi i-MiEV Mitsubishi i-MiEV
Mitsubishi i-MiEV Mitsubishi i-MiEV
Mitsubishi i-MiEV Mitsubishi i-MiEV

Źródła

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • kami2

W Niemczech już zdaje się jest tańszy i-miev:
http://www.mitsubishi-motors.de/Electric-Vehicle/#
23790 EUR jak dobrze sprawdziłem.Czyli rzeczywiście około 24,4 tyś
hmm... w 2012 roku jak kupowałem iOn'a - to rabat był identyczny. Tyle, że to było rzeczywiście nowe auto z rocznika 2012, a nie tak jak obecnie - nieco zleżałe ;)

A tak szczerze najlepiej brać tego:

http://www.ebay.com/itm/Mitsubishi-i-MiEV-ES-2012-mitsubishi-i-miev-es-low-miles-one-owner-factory-warranty-quick-charge-/261634299520

Zajefajny, wersja USA (powiększona, ładniejsza!) - prawie nowy i .... cena 34.000 PLN + transport i opłaty (ale więcej jak 50.000 nie wyjdzie na gotowo). Wg. mnie warto :D :)