SamochodyElektryczne.org

Mitsubishi obniża ceny i wprowadza nową wersję i-MiEV w Polsce

Polski importer Mitsubishi poinformował dziś o obniżeniu cen modelu i-MiEV z rocznika 2011 i 2012 aż o 30% - ze 160 800 zł do 112 914 zł (91,8 tys. zł netto), co czyni japońskie auto najtańszym seryjnie produkowanym samochodem w naszym kraju

Mitsubishi i-MiEV - zobacz całą galerię
Mitsubishi i-MiEV (wersja 2012.5) Mitsubishi i-MiEV (wersja 2012.5)

Polski importer Mitsubishi poinformował dziś o obniżeniu cen modelu i-MiEV z rocznika 2011 i 2012 aż o 30% - ze 160 800 zł do 112 914 zł (91,8 tys. zł netto), co czyni japońskie auto najtańszym seryjnie produkowanym samochodem w naszym kraju.

Jednocześnie Mitsubishi wprowadziło do swojej oferty w Polsce nową, ulepszoną wersję 2012.5, która kosztuje 122 300 zł, a więc jest tylko nieco droższa od Peugeota iOn (Ceny samochodów elektrycznych w Polsce). Auto w najnowszej wersji posiada jednak bogatsze wyposażenie standardowe oraz zdecydowanie ładniejsze i lepiej wykończone wnętrze.

Zmiany wnętrza i-MiEV obejmują między innymi: „nową deskę rozdzielczą z przeprojektowaną konsolą środkową, zintegrowanymi przyciskami sterowania zestawem audio oraz jasnosrebrzystymi wstawkami po obu stronach powierzchni panelu głównego. Dodano jasnosrebrzyste obwódki kratek wentylacyjnych oraz przyciski sterowania systemem klimatyzacji i klamki wewnętrzne w podobnym kolorze. Deskę rozdzielczą pokrywa miękki w dotyku, ciemnobrązowy plastik. Zmodernizowane Mitsubishi i-MiEV otrzymało nową, ciemnobrązową tapicerkę ze srebrną lamówką oraz nowe panele drzwiowe ze wstawkami z ciemnobrązowego materiału.” [1]

Mitsubishi i-MiEV (wersja 2012.5) Mitsubishi i-MiEV (wersja 2012.5)
Mitsubishi i-MiEV (wersja 2012.5) Mitsubishi i-MiEV (wersja 2012.5)
Mitsubishi i-MiEV (wersja 2012.5) Mitsubishi i-MiEV (wersja 2012.5)
Mitsubishi i-MiEV (wersja 2012.5) - pilot Mitsubishi i-MiEV (wersja 2012.5) - pilot

W skład wyposażenia i-MiEV 2012.5 wchodzi obecnie system podgrzewania przednich foteli (obecnie dostępny jest tylko dla fotela kierowcy) oraz bocznych lusterek, zintegrowany zestaw audio z odtwarzaczem CD oraz radiem AM/FM i gniazdem USB, system zdalnego sterowania (umożliwiający zdalne sterowanie klimatyzacją/ogrzewaniem oraz programowanie czasu rozpoczęcia i zakończenia ładowania, a także odczyt stanu naładowania akumulatorów za pomocą pilota). Ponadto w aucie zaimplementowano system ostrzeżeń dźwiękowych dla pieszych (AVAS), który emituje sygnał w funkcji różnych parametrów w zakresie prędkości od 3 do 35 km/h (działanie AVAS można wyłączyć dedykowanym przyciskiem).

Niestety w specyfikacji technicznej można zauważyć, że kabel ładowania dołączany razem z autem, będący przejściówką między zwykłym gniazdkiem a portem IEC 62196-2 Type 1 (SAE J1772), ogranicza wartość pobieranego prądu do zaledwie 10 A, co oznacza że czas pełnego ładowania wyniesie nawet 8 godzin. Pokładowe ładowarki, przynajmniej w niektórych wersjach i-MiEV, pozwalają na ładowanie od 0 do 100% w 6 godzin (producent nie podaje mocy ładowarki i trudno ocenić, czy po podłączeniu za pomocą przejściówki o wyższym ograniczeniu ładowanie będzie przebiegało z większą mocą). Auto jest standardowo wyposażone także w port CHAdeMO.Komunikat prasowy Mitsubishi Motors Poland [1]

i-MiEV 2012,5 już w ofercie, ceny 30% w dół

Półtora roku po oficjalnej premierze na salonie samochodowym w Paryżu (2010) oraz 12 miesięcy po debiucie rynkowym w wybranych krajach Europy, elektryczne Mitsubishi i-MiEV przeszło pierwszą modernizację. Po uwzględnieniu uwag klientów, wprowadzono szereg modyfikacji, które mają przydać pierwszemu na świecie seryjnie produkowanemu modelowi elektrycznemu jakości klasy premium. Zmodernizowano wnętrze i wzbogacono wyposażenie samochodu, na liście którego znalazł się między innymi system dźwiękowy ostrzegający o zbliżającym się pojeździe. Jednocześnie – także w efekcie rozwoju produkcji baterii litowo-jonowych - ceny modelu i-MiEV obniżono aż o 30%.

Jako zupełnie nowy produkt na rynku motoryzacyjnym, Mitsubishi i-MiEV stanowi sztandarowy przykład ekologicznych działań firmy Mitsubishi Motors oraz przeciera szlaki kolejnym 8 modelom elektrycznym i hybrydowym typu plug-in, które firma MMC ma zamiar wprowadzić do swej oferty do 2015 roku.

Od chwili debiutu w Japonii latem 2009 roku, model i-MiEV sukcesywnie zyskuje status globalnego modelu firmy Mitsubishi Motors Corporation. Od grudnia 2011 roku pojazd dostępny jest w salonach Ameryki Północnej. Na całym świecie sprzedano już ponad 15000 egzemplarzy (dane do końca 2011 roku).

Znaczące modyfikacje oraz znacząca obniżka cen zdecydowanie podniosą atrakcyjność modelu i-MiEV w oczach klientów – zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych (flotowych) – mając za zadanie zwiększyć liczbę sprzedanych dotychczas w Europie ponad 2660 sztuk (dane do grudnia 2011 roku).

Zmodernizowany model 2012.5

Zmiany w modelu roku 2012.5 obejmują między innymi nową deskę rozdzielczą z przeprojektowaną konsolą środkową, zintegrowanymi przyciskami sterowania zestawem audio oraz jasnosrebrzystymi wstawkami po obu stronach powierzchni panelu głównego. Dodano jasnosrebrzyste obwódki kratek wentylacyjnych oraz przyciski sterowania systemem klimatyzacji i klamki wewnętrzne w podobnym kolorze. Deskę rozdzielczą pokrywa miękki w dotyku, ciemnobrązowy plastik. Zmodernizowane Mitsubishi i-MiEV otrzymało nową, ciemnobrązową tapicerkę ze srebrną lamówką oraz nowe panele drzwiowe ze wstawkami z ciemnobrązowego materiału. Ponadto i-MiEV model roku 12.5 zyska nowe elementy wyposażenia, takie jak np.:

  1. System podgrzewania przednich foteli (obecnie dostępny jest tylko dla fotela kierowcy),
  2. Zintegrowany zestaw audio z odtwarzaczem CD oraz radiem AM/FM i gniazdem USB,
  3. System zdalnego sterowania MiEV:
    1. Zdalnie sterowany system klimatyzacji (przyjemna temperatura wnętrza przy porannym rozruchu oraz niższe zużycie energii elektrycznej przez układ klimatyzacji).
    2. Funkcja timera systemu ładowania (pozwala wybrać optymalną porę dnia do ładowania akumulatorów pojazdu, np. w nocy, gdy pobierane są niżsez opłaty za energię elektryczną)
    3. Wskaźnik poziomu naładowania zespołu akumulatorów (pozwala sprawdzić ilość energii pozostałej w akumulatorach)
  4. Dźwiękowy system ostrzegania przed nadjeżdżającym pojazdem (AVAS), który uprzedza pieszych o zbliżającym się pojeździe (uruchamiany po włączeniu silnika elektrycznego (zapala się kontrolka „Ready”) – dźwięk generowany jest w zależności od danych uzyskanych z czujnika prędkości, układu hamulcowego oraz pozycji wybieraka skrzyni biegów i jeśli pojazd porusza się z prędkością od 0 do 35 km/h).


Najtańszy elektryczny seryjnie produkowany samochód na rynku - ceny do 30% w dół

W związku z rozwojem produkcji baterii litowo-jonowych do elektrycznego modelu i-MiEV oraz trwającymi aktualnie pracami nad wprowadzeniem hybrydowych modeli Mitsubishi, które w najbliższych latach pojawią się na europejskim rynku, Mitsubishi Motors stara się sukcesywnie obniżać koszty produkcji napędu elektrycznego.
Dzięki temu polski oddział Mitsubishi Motors może obecnie oferować klientom elektryczny model i-MiEV w znacząco obniżonej cenie. Samochody z roku w modelowego 2011 i 2012 kosztują teraz o 30% mniej, niż dotąd, czyli 112 914 zł brutto. Dzięki takiej ofercie Mitsubishi i-MiEV jest najtańszym seryjnie produkowanym samochodem elektrycznym na polskim rynku.

Znacznie lepiej wyposażony, zmodernizowany model Mitsubishi i-MiEV z roku modelowego 2012.5 kosztuje 122 300 zł brutto.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.