SamochodyElektryczne.org

Mitsubishi sprzedało w Polsce 24 egzemplarze Outlandera PHEV

Mitsubishi Outlander PHEV, dzięki któremu w Europie japońska firma ponownie wróciła na ścieżkę rentowności, w Polsce znalazł pierwszych 24 nabywców

Mitsubishi Outlander PHEV - zobacz całą galerię

Polski importer Mitsubishi pochwalił się wzrostem sprzedaży samochodów w Polsce o 70% w ciągu trzech pierwszych kwartałów rok do roku. Ciekawostką jest, że 4-krotnie wzrosła sprzedaż modelu Outlander który znalazł 1051 nabywców, z czego 24 to wersje PHEV.

Mitsubishi Outlander PHEV to pierwsze auto hybrydowe typu plug-in, które osiągnęło taki poziom sprzedaży w Polsce. Japońskie auto wprowadzono na rynek dopiero niedawno (wcześniejszy wpis) i początkowo ogłoszono cenę 176.900 zł za wersję podstawową. W nowym cenniku cena jest już wyraźnie wyższa i wynosi 185.990 zł (ponad 2-razy więcej niż za najtańszą wersję spalinową i o 35 tys. zł więcej niż za najdroższą).

Poziom 24 egzemplarzy jest porównywalny z modelem BMW i3 (wcześniejszy wpis), a być może nawet wyższy uwzględniając brak sprzedaży od początku roku. Po raz kolejny potwierdza się także, że nabywcami EV/PHEV są przede wszystkim osoby zamożne. Ekonomiczny model Mitsubishi i-MiEV, którego cena wcale nie była „ekonomiczna”, po sprzedaży ponad 20 sztuk w zasadzie wypadł z rynku i w 2013 oraz 2014r. nie odnotowano nowych rejestracji.

Mitsubishi Outlander PHEV Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV Mitsubishi Outlander PHEV

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.