SamochodyElektryczne.org

Mercedes-Benz wprowadzi eVito w 2018r., eSprintera w 2019r.

Mercedes-Benz zaprezentował eVito, które trafi na rynek w drugiej połowie przyszłego roku. W 2019r. w sprzedaży pojawi się także eSprinter

Mercedes-Benz eVito - zobacz całą galerię

Mercedes-Benz zamierza oferować elektryczne wersje wszystkich swoich modeli dostawczych. Na początek elektryfikacji poddano Vito, które pilotażowo było już kiedyś elektryczne - od 2010r. przez kilka lat sprzedawano Vito E-Cell, ale bez większego powodzenia (wcześniejszy wpis).

Mercedes-Benz eVito

Nowej generacji Mercedes-Benz eVito będzie dostępny w drugiej połowie 2018r., ale zamówienia są przyjmowane już teraz. Auto w Niemczech kosztuj 39.990 EUR netto.

W tej cenie Mercedes-Benz wyposażył eVito w pakiet akumulatorów 41,4 kWh, który ma wystarczyć na około 150 km jazdy (minimum 100 km w trudnych warunkach). Pojazd dysponuje przestrzenią ładunkową 6,6 m3 oraz ładownością 1073 kg. Ponieważ nie wspominano o opcji szybkiego ładowania, możliwe że jedynym sposobem uzupełniania energii będzie ładowanie wolne - sześciogodzinne.

Mercedes-Benz eVito Mercedes-Benz eVito
Mercedes-Benz eVito Mercedes-Benz eVito
Mercedes-Benz eVito Mercedes-Benz eVito

Mercedes-Benz eSprinter

W 2019r. na rynku ma pojawić się także eSprinter, który był zapowiadany jakiś czas temu (wcześniejszy wpis). Daimler pozyskał już zamówienia na 1500 sztuk eVito i eSprinter od firmy Hermes (wcześniejszy wpis).

Mercedes-Benz eCitan

W dłuższej perspektywie, ale na razie bez szczegółów, wprowadzony ma zostać elektryczny Citan.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • alfK

Niemieccy producenci po raz kolejny udowadniają że od lat są niekwestionowanym liderem w produkcji samochodów elektrycznych za 5 lat... puku co starają się jak mogą żeby pokazać że samochody elektryczne są do dupy.