SamochodyElektryczne.org

Kia przywołuje Soul i Soul EV do serwisów

Samochody elektryczne Kia Soul EV wraz z 200 tys. konwencjonalnych Kia Soul powinny odwiedzić serwisy, aby wykluczyć potencjalną możliwość ułamania się pedału przyspieszenia

Kia Soul EV - zobacz całą galerię

Amerykańska organizacja National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) poinformowała o konieczności wizyty w serwisie wszystkich samochodów Kia Soul (w tym Soul EV) wyprodukowanych między 21 lipca 2013r., a 8 stycznia 2015r. Przyczyną jest możliwość ułamania się pedału przyspieszenia. Jako, że wszystkie Soul EV produkowane są w Korei, identycznej akcji należy spodziewać się w Europie (w Polsce Soul EV nie jest oferowana).

Ubiegły tydzień był pod względem akcji przywoławczych EV/PHEV rekordowy, jako że wcześniej do serwisów zawezwano Toyoty RAV4 EV (wcześniejszy wpis) oraz hybrydy Chevrolet Volt (a więc w Europe także pochodne Opel Ampera i Vauxhall Ampera). W tym ostatnim przypadku producent nie przewidział, że pozostawienie włączonego samochodu w garażu spowoduje stopniowe rozładowanie akumulatorów aż do poziomu, przy którym uruchomiony zostanie silnik spalinowy. Silnik spalinowy będzie z kolei pracował na biegu jałowym dosyć długo i w niewentylowanym pomieszczeniu wysokie stężenie tlenku węgla może po powrocie właściciela mieć dla niego przykre konsekwencje zdrowotne.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.