SamochodyElektryczne.org

Hyundai zaczyna promować Kona Electric. Sprzedaż w Europie już tego lata?

Hyundai już wkrótce zaprezentuje kompaktowego, elektrycznego SUVa Kona Electric, którego sprzedaż podobno rozpocznie się w Europie już tego lata

Hyundai Kona Electric - zobacz całą galerię

Hyundai opublikował krótki zwiastun modelu Kona Electric, który zapowiada się na jedną z najważniejszych premier tego roku w Europie. Kompaktowy SUV będzie bowiem oferował mocny napęd trakcyjny i duży zasięg (do blisko 470 km w cyklu WLTP) w przedziale cenowym przystępniejszym niż w przypadku marek premium (wcześniejszy wpis).

Więcej szczegółów na temat Hyundai Kona Electric poznamy przed i na nadchodzących targach Geneva Motor Show 2018. Na razie południowokoreański producent wspominał jedynie o wprowadzeniu auta na rynek latem tego roku, aczkolwiek nie ma pewności czy uda się dostarczyć większe wolumeny oraz objąć także mniejsze rynki jak Polska.

Hyundai pokazał się już z dobrej strony, wprowadzając lubiany model IONIQ Electric. Jeżeli sytuacja powtórzy się z Kona Electric, marka Hyundai naprawdę sporo zyska w oczach entuzjastów EV.

Warto także odnotować, że Hyundai słusznie i względnie szybko zabrał się za połączenie dwóch najszybciej rosnących segmentów rynku motoryzacyjnego - SUV i EV. To będzie procentować.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.