SamochodyElektryczne.org

Chevrolet ujawnił cenę modelu Spark EV

Chevrolet Spark EV w podstawowej wersji będzie w Stanach Zjednoczonych kosztował 27495 USD, a więc będzie jednym z najtańszych aut elektrycznych na rynku

Chevrolet Spark EV - zobacz całą galerię

Firma General Motors poinformowała dziś, że podstawowa wersja modelu Chevrolet Spark EV będzie w USA kosztowała 27495 USD. To kwota znacznie niższa od spodziewanej na podstawie wcześniejszych zapowiedzi (wcześniejszy wpis). Co więcej Sparka EV będzie można leasingować przez 3 lata za 199 USD miesięcznie z wpłatą początkową 999 USD. Pewnym niewielkim minusem może być jedynie limit przebiegu około 19,3 tys. km rocznie, powyżej którego osoba leasingująca będzie musiała dopłacać za każdą milę 25 centów.

Najwyraźniej amerykański producent zamierza podjąć rękawicę i konkurować bezpośrednio z Nissanem Leafem, który w najtańszej wersji S również jest dostępny w podobnych cenach.

Na razie nieznana pozostaje cena droższej wersji Sparka EV, wyposażonej w możliwość szybkiego ładowania poprzez port SAE J1772 Combo. Sprzedaż auta u wybranych dealerów w Kalifornii i Oregonie ma rozpocząć się w połowie czerwca.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.