SamochodyElektryczne.org

Ceny elektrycznych trojaczków i-MiEV, iOn i C-Zero w Polsce

Od pewnego czasu w sprzedaży na polskim rynku są już wszystkie trzy elektryczne trojaczki - Mitsubishi i-MiEV, Peugeot iOn i Citroën C-Zero, których produkcja odbywa się w Japonii

Mitsubishi i-MiEV - zobacz całą galerię

Od pewnego czasu w sprzedaży na polskim rynku są już wszystkie trzy elektryczne trojaczki - Mitsubishi i-MiEV, Peugeot iOn i Citroën C-Zero, których produkcja odbywa się w Japonii. Auta są wyposażone w ten sam napęd trakcyjny i akumulatory litowo-jonowe zapewniające zasięg około 150 km w cyklu NEDC. Różnice między samochodami są dość subtelne i w zasadzie sprowadzają się do elementów wykończenia, charakterystycznych dla poszczególnych marek.

Spośród wymienionej trójki, najwcześniej sprzedaż aut elektrycznych w Polsce rozpoczęło Mitsubishi, które wyceniło i-MiEV na 160 800 zł brutto. Jak dotąd dystrybutor sprzedał 21 i-MiEV (od stycznia do sierpnia) oraz przyjął zamówienia na kolejnych 19 sztuk, co stawia Mitsubishi na pozycji lidera rodzącego się dopiero rynku aut elektrycznych w naszym kraju.

Aby przyciągnąć klientów, Peugeot i Citroën ustaliły ceny na identycznym, znacznie niższym od Mitsubishi, poziomie 145 386 zł brutto. Trudno jednak z porównania cen nominalnych wyłonić atrakcyjniejszą ofertę ponieważ ostateczna cena dla firm może zależeć od wielkości zamówienia i uczestnictwa w programie flotowym. Z naszych informacji wynika, że Peugeot sprzedał już najprawdopodobniej kilka iOnów, a Citroën wciąż poszukuje pierwszego nabywcy C-Zero w Polsce.


Porównanie cen Mitsubishi i-MiEV, Peugeot iOn i Citroën C-Zero w Polsce

Mitsubishi i-MiEV Peugeot iOn Citroën C-Zero
Cena brutto [zł] 160 800 145 386 145 386
Tabela 1: Porównanie cen Mitsubishi i-MiEV, Peugeot iOn i Citroën C-Zero w Polsce


Mitsubishi i-MiEV Mitsubishi i-MiEV
Peugeot iOn Peugeot iOn
Citroën C-Zero Citroën C-Zero

Źródła

  • [1] Informacje udzielone bezpośrednio przez Citroën Polska Sp. z o.o. 04.10.2011r.
  • [2] Informacje udzielone bezpośrednio przez MMC Car Poland Sp. z o.o. 05.10.2011r.
  • [3] www.peugeot.pl 05.10.2011r.

Komentarze (6)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • madbol

nie dla psa kiełbasa na nasze zarobki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • consultingev.eu

ceny sa jak najbardziej ok biorąc pod uwagę rozwój rynku. Przypomnijcie sobie ile kosztowały pierwsze telefony komórkowe w Polsce i od czego zależała ich cena, z EV będzie tak samo.
  • vlad

Za wcześnie na masowe stosowanie aut elektrycznych. Auto klasy fiata pandy, a kosztuje 5 razy więcej. Jak ceny spadną co najmniej 2 krotnie to na pewno spopularyzuje elektryczne fury.
  • sjach

Ale ktoś upadł na łeb z tymi cenami. Zresztą nigdy nie kupie auta na "F", Fiat, Ford , i francuskie, nawet gdyby był elektryczny. Niestety Mitsubishi i Nissan należy do koncernu PSM (citroen , peugeot, citroen etc...) więc też na F :)
  • uzy

tych cen nic nie tłumaczy
są po prostu zaporowe!
  • mercury

te ceny to masakra... :/