SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Carlos Ghosn: Renault-Nissan-Mitsubishi jako jedyny zarabia na EV

Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance podobno zaczyna widzieć pierwsze zyski ze sprzedaży samochodów elektrycznych i podobno jest to jedyny producent, który te zyski widzi

Carlos Ghosn, prezes sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance, powiedział że jest to prawdopodobnie jedyny na świecie producent samochodów elektrycznych, który zaczyna na nich zarabiać. Ghosn twierdzi, że Renault i Nissan (Mitsubishi w pewnym momencie spasowało z EV, skupiając się na PHEV) posiada najniższe koszty produkcji.

Dojście do momentu, w którym zaczyna się zarabiać, zajęło około 10 lat, z czego od około 7 lat na rynku znajduje się Nissan Leaf (plus kilka lat prac badawczo-rozwojowych i przygotowania zakładów produkcyjnych).

Skoro zaczyna się zarabiać to wypadałoby wprowadzać więcej modeli i sprzedawać ich coraz więcej. Tak też ma się stać. Do 2022r. wprowadzonych zostanie 12 nowych EV (wcześniejszy wpis).

Renault CEO: Synergies coming from autonomous, electric vehicles from CNBC.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

To nieprawda. Tesla ma wysoką marżę na sprzedaży i zarabia na samochodach. To że zyski inwestuje w rozwoju i infrastrukturę, to inna sprawa.