SamochodyElektryczne.org

Wyniki sprzedaży aut elektrycznych Renault w październiku 2012r.

Sprzedaż samochodów elektrycznych Renault w październiku 2012r. pozostała na podobnym poziomie jak we wrześniu, a więc nieco ponad tysiąca sztuk

Renault Twizy - zobacz całą galerię

Sprzedaż samochodów elektrycznych Renault w październiku 2012r. pozostała na podobnym poziomie jak we wrześniu, a więc nieco ponad tysiąca sztuk. To słaby i nienapawający optymizmem wynik.

Renault Fluence Z.E.

Pewnym pozytywem jest uzyskanie przez Renault Fluence Z.E. drugiego najwyższego w tym roku wyniku sprzedaży - 229 sztuk. Zastanawiające jest jednak, że aż 192 aut znalazło nabywców w Europie. Pozostałe 37 sztuk sprzedano poza Europą co w ciekawej sytuacji stawia firmę Better Place, która najwyraźniej boryka się ze słabym zainteresowaniem Fluence Z.E. i stacjami szybkiej wymiany akumulatorów w Izraelu (wcześniejszy wpis).

Łącznie Renault sprzedało w tym roku blisko 1,7 tys. Fluence Z.E.

Sprzedaż Renault Fluence Z.E.

Renault Kangoo Z.E.

Październik był mniej udany dla modelu Renault Kangoo Z.E., które oferowane tylko w Europie, znalazło 436 nabywców. Jest to rezultat wyraźnie słabszy niż we wrześniu (wcześniejszy wpis) ale w pobliżu średniej za 10-miesięcy. W tym roku francuska firma sprzedała ponad 4,5 tys. dostawczych Kangoo Z.E.

Sprzedaż Renault Kangoo Z.E.

Renault Twizy

W październiku ponownie pogłębił się spadek sprzedaży Renault Twizy. W ubiegłym miesiącu sprzedano jedynie 399 sztuk, co jest najsłabszym wynikiem od momentu rozpoczęcia sprzedaży oraz ponad 5-krotnie niższym od kwietniowego rekordu. Po raz drugi z rzędu sprzedaż Twizy jest również niższa od sprzedaży dostawczego Kangoo Z.E. (wcześniejszy wpis).

Całkowita sprzedaż Twizy przekroczyła 8,2 tys. sztuk, a więc bezdyskusyjnie jest to najlepiej sprzedający się pojazd elektryczny Renault. Największymi rynkami dla Twizy są Francja, Niemcy i Włochy, które stanowią około 65% sprzedaży w październiku i ponad 68% sprzedaży w ciągu 10-ciu miesięcy.

Sprzedaż Renault Twizy
Sprzedaż Renault Twizy 2012-09 rynki

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.