SamochodyElektryczne.org

Finał TTXGP 2012 Daytona International Speedway: Wyniki wyścigu

Steve Atlas z zespołu Team Icon Brammo wygrał finałowy wyścig TTXGP 2012 rozegrany w ubiegły weekend na torze Daytona International Speedway

Brammo Empulse RR - zobacz całą galerię

Steve Atlas z zespołu Team Icon Brammo wygrał finałowy wyścig TTXGP 2012 rozegrany w ubiegły weekend na torze Daytona International Speedway (Aktualna lista wyścigów TTXGP i FIM e-Power 2012). Wcześniej Amerykanin wywalczył także tegoroczny tytuł mistrza TTXGP w Ameryce Północnej (wcześniejszy wpis).

Finałowe dla wszystkich regionalnych serii TTXGP zawody, będące zwieńczeniem sezonu, zostały rozegrane w USA po raz pierwszy. Po raz pierwszy także o tytuł mistrza świata TTXGP do walki stanęli zawodnicy ze wszystkich regionalnych serii (z Ameryki Północnej, Europy i Australii). Niestety wyścigi motocykli elektrycznych organizowane na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych nie przyciągają tylu zespołów ile wyścigi na zachodnim wybrzeżu i na starcie pojawiło się jednie 5-ciu zawodników. Do zawodów nie przystąpił między innymi zespół Lightning Motorcycles, którego motocykl dopiero niedawno wrócił z Le Mans (wcześniejszy wpis).

Najszybszym zawodnikiem w kwalifikacjach okazał się Eric Bostrom z zespołu Team Icon Brammo. Podczas wyścigu jednak Amerykanin borykał się z problemami technicznymi motocykla Brammo Empulse RR i zamiast walczyć o zwycięstwo musiał zadowolić się trzecim miejscem. Steve Atlas - zwycięzca wyścigu - ustanowił rekord jednego okrążenia toru Daytona International Speedway 1:58,010. Prędkości maksymalne obu motocykli Brammo przekraczały 270 km/h. Drugie miejsce zajął Niemiec Matthias Himmelmann, którego motocykl Münch TTE 2.0 nie umożliwiał równorzędnej walki z Brammo Empulse RR. Czwarte miejsce zajął Jeremiah Johnson, jadący na zmodyfikowanym motocyklu Zero S 2012. Problemy techniczne niestety wyeliminowały z zawodów Australijczyka Jasona Morrisa.

Tym samym tegoroczny sezon wyścigów motocykli elektrycznych dobiegł końca. W przyszłorocznej edycji mają pojawić się seryjnie produkowane motocykle Brammo Empulse R, co miejmy nadzieję przyczyni się do zwiększenia liczby startujących zawodników.