SamochodyElektryczne.org

Chevrolet Bolt EV dostępny już we wszystkich stanach USA. Sprzedaż rośnie

Chevrolet Bolt EV jest już oferowany w całych Stanach Zjednoczonych - oby zaowocowało to rosnącą sprzedażą modelu

Chevrolet Bolt EV - zobacz całą galerię

Dziewięć miesięcy zajęło General Motors zorganizowanie sprzedaży modelu Chevrolet Bolt EV we wszystkich 50-stanach USA. Wciąż sprzedaż i serwis nie dotyczy wszystkich dealerów, ale po auta nie trzeba już wybierać się ekstremalnie daleko.

Od grudnia 2016r. do klientów trafiło łącznie 12.249 sztuk, z czego w tym roku 11.670. Nie jest to tyle na ile można byłoby liczyć (wcześniejszy wpis), ale wciąż jest to piąty najchętniej wybierany EV/PHEV w USA (trzeci EV tuż za Teslami).

Chevrolet Bolt EV Chevrolet Bolt EV

W sierpniu dostarczono 2107 sztuk, a Bolt EV w zasadzie co miesiąc ustanawia nowy własny rekord sprzedaży. Możliwe, że w tej klasie aut klientom zajmie nieco czasu zanim się do EV przekonają.

Zakład produkcyjny Orion Assembly w Michigan, w którym produkowany jest Bolt EV i spalinowy Sonic ma tego lata rozszerzoną przerwę. Ponoć produkcja Bolta EV po przerwie będzie prowadzona na większą skalę w proporcji 50%:50% z Sonic (wcześniej 33%).

Oby na większą skalę produkowano także Opla Ampera-e, ponieważ na razie do Europy trafiają znikome ilości. Podobno na cały 2017r. (a może i początek 2018r.) przeznaczono tylko 5.000 sztuk. Do Norwegii, będącej pierwszym rynkiem dla Ampery-e trafiło dotąd mniej niż 1.000, mimo że zamówiono kilka tysięcy.

Po tym jak nowy Nissan Leaf otrzymał pakiet 40 kWh, trzeba oddać Amerykanom, że jako jedyni na świecie (no może poza Chinami) wprowadzili na rynek seryjnie produkowane auta elektryczne dalekiego zasięgu - Tesla Model S,Tesla Model X, Chevrolet Bolt EV (Opel Ampera-e) i Tesla Model 3.

Chevrolet Bolt EV Chevrolet Bolt EV
Chevrolet Bolt EV Chevrolet Bolt EV
Chevrolet Bolt EV Chevrolet Bolt EV

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.