SamochodyElektryczne.org

Zero MX wygrywa z Quantya Track!

Thomas Aubry na motocyklu Zero MX pokonał czterech zawodników na motocyklach Quantya Track

Zero MX - zobacz całą galerię

Pierwszy wyścig, w którym spotkały się motocykle szwajcarskiej firmy Quantya i amerykańskiej Zero Motorcycles zakończył się zwycięstwem Quantya. Ponieważ jednak motocykle Zero X i Quantya Track nie należały do tych samych klas trudno było taki wynik traktować poważnie.

Niedawno w wyścigu odbywającym się we Francji, przeciw Quantya Track stanął nowy model firmy Zero Motorcycles - Zero MX. Okazało się, że Thomas Aubry na Zero MX bez problemu pokonał czterech zawodników na Quantya Track.

Co ważniejsze Zero MX zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, w których startowało łącznie kilkadziesiąt motocykli spalinowych z silnikami o pojemnościach 250 i 450 cm3! Widać zatem wyraźnie, że niewiele już brakuje, aby prototypowe, terenowe motocykle elektryczne rozgromiły spalinowe odpowiedniki.