SamochodyElektryczne.org

W marcu Nissan sprzedał w Europie 6.503 Leafy

Ponad 6.500 Leafów zostało przez Nissana sprzedanych w marcu w Europie. To piąty najbardziej popularny model marki na naszym kontynencie

Nissan Leaf 2018 - zobacz całą galerię

Sprzedaż Nissana Leafa II w Europie rozwija się nadspodziewanie dobrze. Producent poinformował, że w marcu sprzedano 6.503-egzemplarze! A przecież dopiero co cieszyliśmy się z bardzo dobrego wyniku 3.766 w lutym (wcześniejszy wpis).

Chwilę potrwa zanim sprzedaż producenta przełoży się na rejestracje. Na razie w marcu Norwegii zarejestrowano prawie 2.200 (wcześniejszy wpis).

Jeżeli sprzedaż w Europie będzie tak dobra, na co wskazuje także podwyżka cen (wcześniejszy wpis), a przy okazji utrzyma się na poziomie średnim około 3000 w Japonii (wcześniejszy wpis) i rozwinie w USA (1.500 w marcu), to Leaf w tym roku z zapasem przekroczy 100.000 sztuk.

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Szkoda że ludzie nie mają pojęcia o jego wadach przy dalszych podróżach 22 kw gdy bateria się gotuje przy drugim szybkim ładowaniu po trasie. Szczególnie nie rozumiem tego w Norwegii gdzie płacimy za minutę ładowania a nie pobranego prądu.