SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

W maju elektryczny pojazd Venturi wyruszy w podróż po Afryce

11 maja firma Venturi planuje rozpocząć kolejną misję z udziałem pojazdu elektrycznego - tym razem będzie to licząca ponad 4800 km wyprawa po Afryce samochodem elektrycznym Citroën Berlingo First Electric

Citroën Berlingo First Electric - zobacz całą galerię

11 maja firma Venturi planuje rozpocząć kolejną misję z udziałem pojazdu elektrycznego - tym razem będzie to licząca ponad 4800 km wyprawa po Afryce samochodem elektrycznym Citroën Berlingo First Electric. Auto w stosunku do wersji sprzedawanej przez PSA Peugeot Citroën różni się przede wszystkim trzykrotnie większym pakietem akumulatorów sodowo - chlorkowo-niklowych (Na-NiCl) Zebra firmy MES-DEA, gromadzącym łącznie 70,5 kWh. Taka ilość energii powinna wystarczyć do pokonania nawet 500 km na jednym ładowaniu. Trasa podróży będzie przebiegała przez Kenię, Tanzanię, Zambię, Botswanę i Republikę Południowej Afryki. Podczas wyprawy załoga nie będzie otrzymywała pomocy technicznej z zewnątrz, co oznacza, że sama musi zadbać o możliwość doładowania akumulatorów.

Citroën Berlingo First Electric Citroën Berlingo First Electric

Dla zmodyfikowanego Citroëna Berlingo First Electric nie jest to pierwsza tego typu misja. Przed półtora roku auto pokonało trasę 13,4 tys. km z Szanghaju do Paryża.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.