SamochodyElektryczne.org

W lutym po Warszawie zaczną jeździć elektryczne taksówki?

Rzeczpospolita poinformowała kilka dni temu, że w lutym w Warszawie zacznie działać nowa korporacja EcoCar System posiadająca flotę 130 taksówek, w tym 15-tu elektrycznych


Rzeczpospolita poinformowała kilka dni temu, że w lutym w Warszawie zacznie działać nowa korporacja EcoCar System posiadająca flotę 130 taksówek, w tym 15-tu elektrycznych. Elektrycznymi taksówkami będą przerobione Fordy Mondeo o zasięgu około 150 km - najprawdopodobniej przerobione przez firmę EVC-GROUP.EU (wcześniejszy wpis). Według źródła, kilka pierwszych aut zostało już przekonwertowanych. Do końca roku liczba samochodów elektrycznych EcoCar System może wzrosnąć do 500 (w tym 150 elektrycznych).

Według Rzeczpospolitej przeróbka jednego Forda Mondeo kosztuje 70 tys. zł. Wysokie koszty początkowe mają przełożyć się na cenę przejechania jednego kilometra, która ma wynieść 2,20 zł i będzie jedną z najwyższych w stolicy.

Uzupełnianie energii ma odbywać się w bazie EcoCar System lub w „20 ogólnodostępnych punktach na terenie stolicy” [1]. Trudno powiedzieć, o które punkty ładowania chodzi - możliwe, że korporacja będzie korzystała z darmowego ładowania z terminali RWE, których jednak jest jedynie dwanaście (wcześniejszy wpis).

Elektryczne taksówki EcoCar System mają się wyróżniać jeszcze pod kilkoma innymi względami, o czym można przeczytać na stronie korporacji [3].Fragment informacji o pojazdach EcoCar System [3]

„Każdy samochód zostanie wyposażony także w bardzo zaawansowane systemy pokładowe, które uczynią podróż znacznie przyjemniejszą. Pasażer będzie miał dostęp do dotykowego ekranu LCD, który umożliwia obsługę aplikacji oferującej przeglądanie Internetu i poczty e-mail, wyświetlanie mapy miasta z bieżącą lokalizacją i czasie dotarcia do celu, dostęp do telefonu , wideokonferencji i wiadomości tekstowych, tworzenie własnej play listy utworów odtwarzanych w czasie jazdy, obsługę telewizji HD czy wybór ulubionego zapachu.

System umożliwia personalizację wszystkich ustawień i usług, a także zapamiętywanie ich na przyszłość, tak by podczas następnej podróży pasażera powitał jego ulubiony utwór muzyczny.
Oferujemy także monitoring dla osób, które powierzą nam swoje pociechy. Dzięki modułom GPS opiekun dziecka może on-line śledzić, gdzie jest i dokąd porusza się pojazd z jego dzieckiem, a na ekranie telefonu, bądź komputera widzieć dziecko z kamery zainstalowanej na pokładzie. Będzie wiedział, czy jego dziecku nic nie zagraża i kiedy dokładnie dotrze do celu. Zagwarantuje to pełne bezpieczeństwo dla dzieci i ich opiekunów. Wszyscy nasi kierowcy są przeszkoleni w kierunku opieki nad dziećmi i poddani odpowiednim badaniom psychologicznym.

Tak nowoczesne samochody wymagają nadzoru ruchu i pracy na niespotykanym dotychczas poziomie. Od podstaw opracowaliśmy system informatyczny, który koordynuje ruch i nadzoruje pracę auta, 24 godziny na dobę. Dzięki temu możliwe stało się obliczenie kosztu i czasu przejazdu, zanim pasażer w ogóle wsiądzie do samochodu. Każde zamówienie potwierdzane jest SMS-em z informacją, o której pojawi się samochód, ile będzie kosztowała podróż i jaki jest czas dojazdu na miejsce. Cena podana w SMS-ie jest gwarantowana, nie ulegnie zmianie, nawet jeśli wydarzy się na drodze coś nieprzewidzianego i podróż się przedłuży.”

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.