SamochodyElektryczne.org

W Danii, Holandii, Niemczech i Szwecji powstanie 155 szybkich ładowarek

Unia Europejska po raz kolejny dofinansowuje budowę punktów ładowania - tym razem dotacje przyznano na 155 urządzeń w Danii, Holandii, Niemczech i Szwecji

Sieć stacji szybkiego ładowania FastNed - zobacz całą galerię

Holenderska firma FastNed poinformowała o przyznaniu przez Unię Europejską dofinansowania 4,2 mln EUR na budowę 155 szybkich ładowarek w Danii, Holandii, Niemczech i Szwecji. W przeliczeniu na jedno urządzenie oznacza to wydatek około 27 tys. EUR lub około 110 tys. zł. Projekt realizowany będzie przez konsorcjum, w którym FastNed bierze na siebie rolę operatora w Holandii i Niemczech za około 2 mln EUR. W Danii i Szwecji projekt poprowadzi Clever, a urządzenia dostarczy ABB.

Tematem przewodnim najnowszego projektu jest instalacja stacji ładowania wzdłuż wybranych dróg, a nie rozległych sieci. W Danii powstać mają 23 urządzenia, w Holandii 30, w Niemczech 67, a w Szwecji 35.

FastNed na swojej stronie chwali się, że posiada w Holandii już 19 stacji szybkiego ładowania z 200 planowanych (wcześniejszy wpis). Od nowego roku w Holandii instalacje kolejnych stacji mają przebiegać w tempie jednej tygodniowo.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.