SamochodyElektryczne.org

Zapraszamy na Zlot EV Żyrardów 2018

W Ameryce Północnej smart wyłącznie w wersji elekrycznej?

smart może stać się pierwszą znaną marką, która w Ameryce Północnej porzuci auta spalinowe na rzecz wersji elektrycznych

smart fortwo electric drive 2017 - zobacz całą galerię

Według doniesień medialnych, Daimler postanowił zakończyć sprzedaż spalinowych smartów w Ameryce Północnej od września. W sprzedaży pozostać miałaby jedynie wersja elektryczna smart fortwo electric drive czwartej generacji (wcześniejszy wpis).

Ponieważ wersja elektryczna stanowiła wcześniej jedynie około 10% sprzedaży, trudno powiedzieć jaki los czeka markę po dokonaniu takiej zmiany. Możliwe, że nowa generacja zyska na popularności, ale okres przejściowy z pewnością będzie wymagający.

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Może nie dla panienek, ale ogólnie zgadzam się z przedmówcą :)
  • Stan

W przypadku marki takiej jak Smart ryzyko może się opłacać i na pewno ten krok został gruntownie przemyślany. Smarty na ulicach widać bardzo rzadko. Są to drogie, malutkie pudełeczka dla panienek z dobrych domów, gdzie cena zakupu kolejnego pojazdu w garażu nie odgrywa większej roli.
Dlatego klienteli, w którą celuje marka taka zmiana może wydawać się bardzo atrakcyjna. A to, że pudełeczko będzie jeszcze droższe nie powinno mieć większego znaczenia.