SamochodyElektryczne.org

W 2019r. Renault Trucks wprowadzi gamę elektrycznych ciężarówek

Już w przyszłym roku Renault Trucks zamierza zaoferować gamę modeli z napędem elektrycznym, montowanych na nowej linii produkcyjnej

Renault Midlum EV - zobacz całą galerię

Renault Trucks idzie w ślady siostrzanej spółki Volvo Trucks (wcześniejszy wpis) - obie firmy należą do grupy Volvo AB - i na 2019r. zapowiada rozpoczęcie sprzedaży całej gamy elektrycznych ciężarówek.

Renault Maxity Electric Renault Maxity Electric

Francuski producent już od 10-lat na niewielką skalę testował pojazdy elektryczne. W 2010r. w niewielkich ilościach oferowane były pojazdy Renault Maxity Electric o masie do 4,5-tony. W kolejnych latach testowano większe ciężarówki o masie do 12-16-ton Renault Midlum EV/Renault Trucks D EV.

W przyszłym roku w zakładzie w Blainville-sur-Orne w Normandii we Francji, uruchomiona zostanie linia produkcyjna dedykowana elektrycznym ciężarówkom, co sugeruje że sprzedaż dla flot nabierze tempa. Renault Trucks będzie także korzystać z owoców prac badawczo-rozwojowych Volvo Trucks i Volvo Buses.

W komunikacie prasowym Renault Trucks zaznaczono, że dopiero obecnie elektryczne ciężarówki stały się konkurencyjne ze spalinowymi, czego nie można było powiedzieć w 2010r., gdy zaczynano przyglądać się EV.

Renault Midlum EV Renault Midlum EV
Renault Midlum EV Renault Midlum EV
Renault Trucks D EV Renault Trucks D EV

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.