SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Volvo inwestuje 640 mln EUR w Polestar. Pierwsze auto elektryczne w 2019r.

Polestar 1 to hybryda z możliwością zewnętrznego ładowania o zasięgu nawet 150 km. Kolejne auta Polestar 2 i Polestar 3 będą już całkowicie elektryczne

Polestar 1 - zobacz całą galerię
Polestar 1 Polestar 1

Volvo poinformowało tego lata, że Polestar stanie się osobną marką, dedykowaną dla aut sportowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym z możliwością zewnętrznego ładowania (wcześniejszy wpis). W latach 2019-2021 na rynek ma trafić łącznie 5 samochodów elektrycznych - dwa Polestar i trzy Volvo (wcześniejszy wpis).

W kontrolowanej przez chińskich właścicieli Volvo Car Group zachodzą spore zmiany (wcześniejszy wpis). Najnowszą odsłoną jest publikacja zamiarów odnośnie Polestar. Volvo Cars wraz z Geely Holding buduje właśnie w Chengdu w Chinach zakład produkcyjny dla Polestar, nakładem 5 mld CNY (640 mln EUR). Zakład ma być gotowy w połowie 2018r.

Polestar 1

W Szanghaju zaprezentowany został pierwszy model Polestar 1, bazujący na Volvo S90 w wersji T8 (PHEV) oraz architekturze SPA. Polestar 1 to jednak coupe (2+2) ze znacznie podrasowanym napędem (600 KM i 1000 Nm) oraz większym pakietem akumulatorów, dzięki czemu zasięg ma sięgać 150 km. To ponoć najwyższy zasięg spośród wszystkich PHEV.

Produkcja Polestar 1 ma ruszyć w połowie 2019r. Będzie to zarazem pierwszy i ostatni PHEV marki (przynajmniej w najbliższej przyszłości), bo kolejne modele mają mieć już napęd w 100% elektryczny.

Polestar 2 i Polestar 3 to EV

Średniej wielkości auto elektryczne Polestar 2 ma trafić na rynek pod koniec 2019r. Volvo w swoim komunikacie prasowym nawiązuje do Tesli Model 3, ale tak naprawdę nie wiadomo czy będzie to bezpośredni konkurent dla Modelu 3 (lub jego najmocniejszych wersji).

Z kolei Polestar 3 ma być elektrycznym SUVem. I to w zasadzie wszystko co wiadomo dziś.

W załączeniu garść zdjęć i nagrań z Polestar 1:

Polestar 1 Polestar 1
Polestar 1 Polestar 1
Polestar 1 Polestar 1
Polestar 1 Polestar 1

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.