SamochodyElektryczne.org

Volkswagen I.D. BUZZ na targach NAIAS 2017

Volkswagen na największych targach motoryzacyjnych w Ameryce Północnej zaprezentował koncepcyjny samochód elektryczny I.D. BUZZ o realnym zasięgu ponad 400 km

Volkswagen I.D. BUZZ - zobacz całą galerię
Volkswagen I.D. BUZZ Volkswagen I.D. BUZZ

Volkswagen zaprezentował w Detroit kolejny model koncepcyjny - I.D. BUZZ - oparty na nowej architekturze MEB dla aut elektrycznych. Po prezentacji I.D. w Paryżu (wcześniejszy wpis), przeznaczonego do produkcji w 2020r., niemiecki producent kontynuuje ofensywę marketingową. W przypadku I.D. BUZZ jeszcze nie wiadomo, czy współczesne, elektryczne wcielenie poczciwego Mikrobusa trafi do produkcji - będzie to zależało od reakcji odwiedzających wystawę i komentarzy.

Volkswagen I.D. BUZZ to auto z niezależnym napędem na obie osie o mocy łącznej 275 kW (dwa silniki o mocy 150 kW każdy) oraz pokaźnym pakietem akumulatorów 111 kWh. Taka konfiguracja zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,3 s oraz zasięg 434 km (spodziewany wynik EPA). Respekt budzi także ładowanie do 80% w pół godziny, jeżeli użyta zostanie zewnętrzna ładowarka CCS Combo o mocy 150 kW. W przeciwnym razie pozostaje ładowarka pokładowa o mocy 11 kW (z opcją ładowania bezstykowego).

Potencjalnie w ofercie mogłaby znaleźć się wersja z tylko jednym silnikiem, napędzającym tylną oś, oraz mniejszym pakietem 83 kWh (zasięg około 320 km EPA).

Volkswagen I.D. BUZZ ma być od początku zdolny do autonomicznej jazdy. Parametry jazdy i informacje dla pasażerów mają być prezentowane na przedniej szybie (Head-up Display). Ważnym aspektem w modelu koncepcyjnym jest możliwość elastycznego zagospodarowania przestrzeni (przesuwania i ustawiania fotel).

Volkswagen I.D. BUZZ Volkswagen I.D. BUZZ
Volkswagen I.D. BUZZ Volkswagen I.D. BUZZ
Volkswagen I.D. BUZZ Volkswagen I.D. BUZZ
Volkswagen I.D. BUZZ Volkswagen I.D. BUZZ

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • dziks

koncepcja I.D. Buzz rewelacyjna. Nawet jak bym mial czekac kolejne 10 lat, to bede wypatrywal tego auta w sprzedazy.
  • alfK

Ale pewnie na razie to tylko sama skorupa, a nie pełnowartościowy pojazd o podanych parametrach? Swoją drogą jak VW przejdzie na pojazdy elektryczne to polscy miłośnicy i pasjonaci motoryzacji będą załamani... bo jak tu żyć bez tego cudownego klekotu tedeika i błogiej woni jego spalin???