SamochodyElektryczne.org

Volkswagen e-Golf w USA będzie kosztował 35.445 USD

Volkswagen wprowadzi na amerykański rynek tylko najdroższą wersję modelu e-Golf z kompletem wyposażenia, za którą będzie trzeba zapłacić minimalnie więcej niż za Leafa SL

Volkswagen e-Golf - zobacz całą galerię

Volkswagen ogłosił cenę modelu e-Golf w USA, gdzie niemieckie auto elektryczne będzie dostępne jedynie w najdroższej wersji wyposażenia SEL Premium. Wynosi ona 35445 USD plus 820 USD za dostarczenie auta - razem 36265 USD, czyli w przeliczeniu około 115 tys. zł.

Mimo konieczności transportu aut przez ocen oraz najbogatszego wyposażenia, jest to wyraźnie mniej niż 34900 EUR (w przeliczeniu około 145 tys. zł) za wersję podstawową w Niemczech (wcześniejszy wpis). Po raz kolejny obrazuje to jak bardzo udręczona wysokimi podatkami jest Europa, przez co przy tym samym wkładzie pracy każdego stać na znacznie mniej.

W pełni wyposażony e-Golf będzie oczywiście posiadał w USA mocniejszą ładowarkę pokładową 7,2 kW oraz wejście szybkiego ładowania CCS/Combo 1.

Propozycja Volkswagena jest dosyć porównywalna z ofertą Leafa 2015, który w najdroższej wersji SL (wraz z opłatą za dostarczenie) kosztuje niecałe 36 tys. USD (wcześniejszy wpis). Na razie nie ma jednak konkurencji dla tańszej wersji S, kosztującej mniej niż 30 tys. USD.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.