SamochodyElektryczne.org

TTXGP & FIM e-Power 2011 Le Mans: Wyniki wyścigu

Matthias Himmelmann z zespołu Münch Racing Team zwyciężył w połączonym wyścigu TTXGP i FIM e-Power w Le Mans

Münch TTE-2.0 - zobacz całą galerię

Matthias Himmelmann z zespołu Münch Racing Team zwyciężył w połączonym wyścigu TTXGP i FIM e-Power w Le Mans (Aktualna lista wyścigów TTXGP i FIM e-Power 2011). Zwycięstwo Niemca przypieczętowało zdobycie mistrzostwa w obu seriach - TTXGP Euro Championship i FIM e-Power.

Drugi na metę, ze stratą ponad 34 s, dotarł Alessandro Brannetti z zespołu CRP Racing, a podium dopełnił Ho Chi Fung z chińskiego zespołu Zhongsen.

Warto odnotować, że podczas tegorocznej rundy w Le Mans rekordowe czasy okrążeń (1'52,939 w kwalifikacjach i 1:54,584 w wyścigu) były o około 25 s lepsze od zeszłorocznych (na poziomie 2'19).

Ponadto w tym roku w każdej z liczących się serii (TTXGP North America Championship, TTXGP Euro Championship i FIM e-Power) mistrzostwo wywalczyli zawodnicy startujący na motocyklach z silnikami prądu przemiennego.