SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Tritium otwiera europejską siedzibę i centrum serwisowe w Holandii

8 marca w Amsterdamie została oficjalnie otwarta europejska siedziba firmy Tritium. Australijski producent przejął już ponoć 20% rynku szybkich ładowarek

Szybkie ładowarki Tritium Veefil - zobacz całą galerię

Australijski producent szybkich ładowarek Tritium kontynuuje ekspansję na europejskim rynku. Pod koniec ubiegłego roku w Brisbane w Australii otwarty został nowy zakład produkcyjny (wcześniejszy wpis), który docelowo ma dostarczać tysiące ładowarek rocznie. Dla tak ambitnych celów trzeba budować odpowiednie kanały sprzedaży i po otwarciu siedziby północnoamerykańskiej w Torrance w Kalifornii, nadszedł czas na siedzibę europejską w Amsterdamie.

Holandia została wybrana ze względu na swoje centralne położenie w stosunku do największych rynków zbytu. W Amsterdamie Tritium zamierza zajmować się sprzedażą, serwisem sprzętu i szkoleniami pracowników.

Interesujące są wyniki dotychczasowej działalności firmy w Europie. Jak się okazuje Tritium ma już 20% udział w sprzedaży szybkich ładowarek w Europie. Nieźle jak na 4-lata obecności (od 2013r.) i przebijanie się przez tutejszych graczy. Co więcej, w Norwegii Tritium odpowiada ponoć za ponad 50% wszystkich instalacji szybkich ładowarek!

Szybka ładowarka Veefil (w Ameryce Północnej używana także przez autobusy elektryczne Proterra) Szybka ładowarka Veefil (w Ameryce Północnej używana także przez autobusy elektryczne Proterra)

Interes rozwija się także w USA, gdzie oprócz infrastruktury dla aut, te same ładowarki (standard CCS Combo 1) są używane dla autobusów elektrycznych. Tritium dostarcza je już dziesiątkami.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.