SamochodyElektryczne.org

Toyota, Nissan, Honda i Mitsubishi dofinansują budowę infrastruktury w Japonii

Cztery firmy Toyota, Nissan, Honda i Mitsubishi łączą siły w celu rozwoju infrastruktury ładowania oraz ujednolicenia zasad dostępu do terminali w Japonii

Szybkie ładowarki CHAdeMO firmy Nissan - zobacz całą galerię

W kilka miesięcy po ogłoszeniu zawiązania współpracy, mającej na celu rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Japonii (wcześniejszy wpis), czterej japońscy producenci samochodów Toyota, Nissan, Honda i Mitsubishi przedstawili plan wsparcia podmiotów instalujących punkty ładowania. Z komunikatu prasowego wynika, że czterej partnerzy dołożą się do części kosztów, która nie zostanie pokryta z dotacji państwowych (zarówno do terminali prądu przemiennego wolnego ładowania jak i szybkich ładowarek prądu stałego). Wymagana będzie jednak atrakcyjna lokalizacja miejsca.

Co więcej, wiosną 2014r. cztery firmy zamierzają założyć organizację zarządzającą, która utworzy system pobierania opłat od użytkowników punktów ładowania. Pieniądze uzyskiwane ze sprzedaży dostępu do punktów ładowania mają być wykorzystane na wsparcie dla kolejnych instalacji. Oznacza to, że uczestnicy programu nie będą zarabiali na w zasadzie bezpłatnie otrzymanych punktach ładowania lecz w zamian za wygospodarowanie w swoich obiektach miejsc dla takich punktów będą mogli liczyć na większą liczbę klientów.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.