SamochodyElektryczne.org

Toyota, Nissan, Honda i Mitsubishi zawiązują współpracę w dziedzinie infrastruktury

Producenci samochodów Toyota, Nissan, Honda i Mitsubishi zdecydowali się połączyć siły i wspólnie rozwijać infrastrukturę ładowania oraz system dostępu w Japonii

Szybkie ładowarki CHAdeMO firmy Nissan - zobacz całą galerię

Czterej japońscy producenci samochodów Toyota, Nissan, Honda i Mitsubishi ogłosili zawiązanie współpracy mającej na celu rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Japonii. Aktualnie w Japonii działa ponad 3000 publicznie dostępnych punktów wolnego ładowania oraz ponad 1700 szybkich ładowarek CHAdeMO, co z jednej strony stanowi jedną z największych sieci na świecie, ale z drugiej strony nadal jest uważane za niewystarczające.

Partnerzy zamierzają połączyć siły w celu budowy punktów ładowania i przy okazji wykorzystać gigantyczne dotacje państwowe. W komunikacie prasowym pada kwota 100,5 mld JPY, czyli około 3 mld zł, która ma zostać przeznaczona na wsparcie rozwoju infrastruktury.

Czterej producenci planują ze swojej strony zaangażować się w zwiększenie liczby punktów wolnego ładowania o 8000 oraz szybkich ładowarek o 4000 oraz między innymi przygotować jeden system autoryzacji dla wszystkich działających sieci ładowania. Jeżeli inne podmioty również zaczną korzystać z dotacji potencjalnie w niedługim czasie szybkie ładowarki CHAdeMO będą w Japonii liczone w tysiącach. Do 2020r. japońskie władze spodziewają się, że samochody elektryczne oraz hybrydowe typu plug-in będą miały udział w rynku na poziomie 15-20%.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.