SamochodyElektryczne.org

Tesla umożliwi wynajmowanie stacjonarnych magazynów energii

Tesla powoli zaczyna umożliwiać klientom wynajmowanie swoich stacjonarnych magazynów energii Powerwall dostawcom energii

Stacjonarne magazyny energii firmy Tesla - zobacz całą galerię
Tesla Powerwall 2 Tesla Powerwall 2

Tesla ani na chwilę na ustaje we wdrażaniu nowych produktów i usług. Najnowsza propozycja dotyczy odpłatnego wynajmowania stacjonarnych magazynów energii - zarówno domowych Powerwall, jak i przemysłowych Powerpack - na potrzeby systemu elektroenergetycznego.

Dokładnie chodzi o to, że właściciele nowych Powerwalli (wcześniejszy wpis) będą mogli udostępnić dystrybutorowi energii elektrycznej, możliwość pobierania energii na żądanie - np. gdy zapotrzebowanie jest największe lub gdy zachodzi sytuacja awaryjna. W zamian za to można będzie liczyć na niższy rachunek za energię elektryczną.

Na razie oferta wdrażana jest w ramach pilotażu z jedną firmą - Green Mountain Power z Vermont, która zamierza przekazywać klientom Powerwalle (2000 sztuk), oferując dwie opcje: jednorazowy koszt 1500 USD (normalny koszt wynosi 6200 USD plus instalacja typowo od 800 do 2000 USD) lub miesięczny koszt 15 USD. Klienci mieliby zyskiwać awaryjne źródło zasilania na wypadek przerw lub magazyn współpracujący z instalacją fotowoltaiczną niższym kosztem, a dostawca energii dysponowałby na żądanie mocą kilku kilowatów. Według Tesli takie rozwiązanie poprawia wykorzystanie zainstalowanych mocy oraz zwiększa niezawodność zasilania.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.