SamochodyElektryczne.org

Tesla rozpoczęła dostawy Modeli S do klientów

Zgodnie z zapowiedzią, w piątek 22 czerwca 2012 Tesla Motors rozpoczęła dostawy samochodów elektrycznych Model S do klientów ze Stanów Zjednoczonych

Tesla Model S - zobacz całą galerię

Zgodnie z zapowiedzią, w piątek 22 czerwca 2012 Tesla Motors rozpoczęła dostawy samochodów elektrycznych Model S do klientów ze Stanów Zjednoczonych. W kalifornijskim zakładzie Tesla Factory odbyło się uroczyste przekazanie kilku aut pierwszym właścicielom. Do końca roku Tesla zamierza wyprodukować 5 tys. Modeli S, a w przyszłym roku nawet 20 tys.

Rozpoczęcie sprzedaży Modelu S, wydającego się być najlepszym samochodem w historii motoryzacji, jest zwieńczeniem ponad trzech lat pracy inżynierów i projektantów Tesli. To czego dokonała Tesla było w zasadzie poza zasięgiem jakiejkolwiek dużej firmy motoryzacyjnej. W najdroższej wersji luksusowe auto charakteryzuje się realnym zasięgiem ponad 400 km, przyspieszeniem 0-96,5 km/h w 4,4 s i prędkością maksymalną ponad 200 km/h. Jeśli do tego dodamy niezliczoną ilość innowacyjnych rozwiązań, doskonałą architekturę wykorzystującą wszystkie zalety napędu elektrycznego i piękną sylwetkę otrzymamy samochód, przy którym inne auta to po prostu gruchoty.

Jednym z najnowszych rozwiązań amerykańskiej firmy jest wyjątkowy kluczyk, będący miniaturową reprezentacją Modelu S. Wystarczy nacisnąć na przednią lub tylną część miniaturki, aby otworzyć przedni lub tylni bagażnik, a naciśnięcie dachu na miniaturce spowoduje otwarcie lub zamknięcie Modelu S.

Warto w tym miejscu postawić sobie pytanie - jeśli dziś dostępne są już takie auta elektryczne jak Model S, to jak wspaniałe będą ich kolejne generacje?

Model S Customer Delivery Event from Tesla Motors on Vimeo.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.