SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Tesla oddała zakład we Fremont pod zastaw bankom

Zakład Tesla Factory we Fremont stał się zastawem bankowym na poczet zaciągniętych kredytów - jest to jakiś sposób, żeby oddalić potrzebę pozyskiwania kapitału przez emisję akcji

Tesla Factory - zobacz całą galerię

Prezes Tesli Elon Musk zapowiedział jakiś czas temu, że firma zacznie wypracowywać zysk w trzecim i czwartym kwartale tego roku oraz, że nie będzie potrzebować dodatkowego zewnętrznego finansowania. Choćby minimalny zysk netto, może być częściowo wypracowany przez coraz większy wolumen sprzedaży Modelu 3 oraz cięcie inwestycji (wcześniejszy wpis), ale po rekordowych stratach w pierwszym kwartale (wcześniejszy wpis) Tesla musi dopiero udowodnić, że jest w stanie poprawić sytuację.

Na razie firma pieniędzy potrzebuje, a dowodem jest chociażby ostatnie zastawienie jedynego zakładu produkcyjnego aut - Tesla Factory we Fremont - bankom. Nie wiadomo, czy banki chciały poczuć się pewniej z uwagi na wyniki Tesli, czy też Tesla zwiększy swoje zadłużenie, aby pokazać światu, że funkcjonuje bez emisji akcji.

Możliwy scenariusz na przyszłość to dwa pokazowe kwartały z niedużym zyskiem netto, aby przekonać dużych inwestorów do większych nakładów na kolejne przedsięwzięcia (nowe modele i zakłady) w roku 2019.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.