SamochodyElektryczne.org

Tesla musiała podnieść ceny Modeli S/X w Chinach o około 20%

Stany Zjednoczone i Chiny spierają się o cła i handel, a w tle Tesla została zmuszona do podwyżek cen aut sprowadzanych z USA o około 20%

Tesla Model S - zobacz całą galerię

W efekcie sporów pomiędzy USA, a Chinami, import samochodów z USA do Chin został obciążony dodatkowymi podatkami. Początkowo wydawało się, że podejście negocjacyjne USA sprawi, że Chiny ułatwią import aut i zakładanie firm, ale jak na razie rezultat jest przeciwny, co widać na przykładzie Tesli.

Tesla jeszcze w maju dosyć wyraźnie obniżyła ceny Modelu S i Modelu X w Chinach. Coraz więcej mówiło się też o budowie zakładu produkcyjnego samochodów i akumulatorów w Szanghaju (wcześniejszy wpis). W 2017r. sprzedaż w Chinach odpowiadała za aż 17% przychodów firmy. Niestety w nowych realiach, czyli wyższych opłatach, Tesla została zmuszona podnieść ceny Modeli S/X o około 20%, które zaczynają się obecnie odpowiednio od 849.900 CNY (472 tys. zł) oraz 927.200 CNY (około 514 tys. zł). Zobaczymy jak potoczą się dalsze losy importu i budowy zakładu. Na razie podwyżki cen są spodziewane także przez innych producentów.

Nie da się ukryć, że Tesla w szczególności będzie narażona na politykę Chin, jako po pierwsze firma amerykańska, a po drugie działająca na ważnym dla Chin polu.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.