SamochodyElektryczne.org

Tesla Motors ujawniła plany na przyszłość

Amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla Motors ujawnił plany dotyczące przyszłości firmy

Tesla Model S - zobacz całą galerię

Tesla Motors ogłosiła, że zamierza wkrótce rozpocząć sprzedaż obligacji. Amerykańska firma przygotowała bardzo obszerny, liczący około 200 stron, dokument Form S-1 Registration Statement, w którym zawarła wiele ciekawych informacji oraz nakreśliła plany na przyszłość.

Do końca zeszłego roku Tesla sprzedała łącznie 937 samochodów elektrycznych Tesla Roadster. Ponadto obecnie firma posiada 10 salonów sprzedaży na całym świecie (głównie w USA).

Niestety, ze względu na zmianę oprzyrządowania u dostawcy (Lotus zaprzestanie produkować podwozia dla Tesli, wprowadzając nowy model) i przygotowania do produkcji Modelu S, Tesla zamierza zakończyć produkcję Roadstera w 2011r. Firma nie planuje wznowienia sprzedaży Roadstera nowej generacji nim minie przynajmniej rok od wdrożenia do produkcji Modelu S (czyli najwcześniej w 2013r.). Produkcja Tesla Roadster rozpoczęła się w 2008r.

Samochód elektryczny Tesla Model S prawdopodobnie wejdzie do produkcji w 2012r.

Z powyższego łatwo zauważyć, że Tesla Motors po 2011r., prawdopodobnie przez pewien czas nie będzie produkować żadnych samochodów.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.