SamochodyElektryczne.org

Tesla Model S P100DL bez przygotowania potrafi ograć Lamborghini Huracan Performante

Tesla Model S P100DL, nawet kierowana przez całkowitego amatora, jest w stanie ruszając spod świateł zostawić w tyle Lamborghini Huracan Performante

Tesla Model S - zobacz całą galerię

Serwis DragTimes przygotował kolejne interesujące nagranie, porównujące przyspieszenie Tesli Model S P100DL z Lamborghini. Tym razem wybór padł na nowe Lamborghini Huracan Performante, a test dotyczył startu zatrzymanego bez przygotowania (bez trybu Launch Control), czyli odpowiadał realnym osiągom na ulicach.

Jak się okazuje, Tesla mimo przeznaczenia jako samochód wielofunkcyjny oraz niższej ceny, zdystansowała droższe i trudno dostępne Lamborghini, które dzięki skrzyni biegów było w stanie nadrobić dystans dopiero przy wyższych prędkościach.

Przy starcie lotnym, Tesla przez kilka sekund była także w stanie przyspieszać w podobnym tempie, co także należy policzyć na plus.

Niedługo mają pojawić się testy przyspieszenia w trybie startowym, w którym Lamborghini może wygrać jako wehikuł przygotowany pod taką zabawę - ale i takie harce skończą się pewnie wraz z wprowadzeniem Tesli Roadster 2.

Dla chętnych nagranie z 2016r. - Tesla Model S pokonuje Lamborghini Huracan LP610-4 na 1/4 mili.

Fanom włoskiej motoryzacji polecamy także starcie Alfy Romeo 4C, a Alfą Romeo 4C (na przyczepce, ciągniętej przez Teslę Model X).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.