SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Tesla Model 3 jest już najlepiej sprzedającym się EV w USA

Tesla sprzedaje najwięcej aut elektrycznych w Stanach Zjednoczonych. Model 3 mimo, że jeszcze daleki od docelowych poziomów produkcji, jest już na czele rankingu sprzedaży

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy Tesla dostarczyła szacunkowo około 4.360 Modeli 3 do klientów w USA, w tym 2.485 w lutym. Jest to zdecydowanie najlepszy wynik spośród wszystkich EV/PHEV zarówno w miesiącu lutym, jak i jak dotąd w 2018r.

Jeżeli produkcja i dostawy będą rosły w kierunku zakładanych celów tysięcy tygodniowo, wkrótce Tesla będzie nie do pobicia przez jakikolwiek inny model.

Po dwóch miesiącach na drugim miejscu wśród EV/PHEV jest hybrydowa Toyota Prius Prime (3.546), a na trzecim Chevrolet Bolt EV (2.601).

Powoli rozkręca się także sprzedaż nowego Nissana Leafa, aczkolwiek amerykański zakład wydaje się najbardziej zapóźniony z trzech produkujących Leafy. W lutym sprzedano 895 sztuk, a po dwóch miesiącach Leaf jest na dziewiątym miejscu w rankingu (1.045).

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Spokojnie. Skoro narazie w miesiac udaje im sie wyprodukować ok 2,5 tys, do tej pory zamowien jest jak podaja rozne źródła "setki tysięcy".. ok, zakładam ze 200 tyś. ... reszta to juz matematyka.
  • alfK

Jacek Z, super to jest twoja logika, bo nie ogarniam jej... może mi więc wytłumaczysz jak doszedłeś do winiosku, że ostatni miesiąc był ostatnim w którym sprzedaż tego auta rosła?
Super, czyli zamawiajacy dzis jest w stanie do 2025 r otrzymac swoje cacko...