SamochodyElektryczne.org

Szybkie ładowarki Fuji Electric w sieci ChargePoint Network

Firmy Fuji Electric Corporation of America i Coulomb Technologies oficjalnie poinformowały wczoraj o zawiązaniu współpracy mającej na celu integrację szybkich ładowarek CHAdeMO Fuji Electric z siecią ChargePoint Network

Szybka ładowarka firmy Fuji Electric Corporation Szybka ładowarka firmy Fuji Electric Corporation

Firmy Fuji Electric Corporation of America i Coulomb Technologies oficjalnie poinformowały wczoraj o zawiązaniu współpracy mającej na celu integrację szybkich ładowarek CHAdeMO Fuji Electric z siecią ChargePoint Network. Fuji Electric wchodzi na amerykański rynek na razie z urządzeniami o mocy 25 kW, które pozwalają uzupełnić energię w typowym aucie elektrycznym w około 60 minut. Japoński producent ma na swoim koncie już ponad 300 instalacji ładowarek CHAdeMO w Japonii (wcześniejszy wpis).

Jednocześnie firma Coulomb Technologies poinformowała w swoim komunikacie prasowym, że obecnie z terminali należących do sieci ChargePoint Network pobieranych jest ponad 437 MWh energii miesięcznie, a dzienna liczba sesji ładowania przekracza 2400. Po przeliczeniu oznacza to, że średni pobór na jedną sesję wynosi około 6 kWh - niewielki wzrost w porównaniu z początkiem roku (wcześniejszy wpis).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.