SamochodyElektryczne.org

Eaton przystępuje do sieci ChargePoint Network

Firma Eaton Corporation poinformowała, że jej terminale ładowania pojazdów elektrycznych serii Pow-R-Station będą mogły działać w sieci ChargePoint Network firmy Coulomb Technologies

Eaton Pow-R-Station Eaton Pow-R-Station


Firma Eaton Corporation poinformowała, że jej terminale ładowania pojazdów elektrycznych serii Pow-R-Station będą mogły działać w sieci ChargePoint Network firmy Coulomb Technologies. Dotyczy to zarówno terminali wolnego ładowania jak i szybkich ładowarek CHAdeMO, które w sieci ChargePoint Network pojawią się po raz pierwszy.

Z informacji Coulomb Technologies wynika, że obecnie ChargePoint Network skupia ponad 4,5 tys. ogólnodostępnych punktów ładowania, które są używane ponad 1,4 tys. razy dziennie - a więc w ciągu dnia średnio jeden raz używany jest tylko co trzeci terminal. Z porównania miesięcznego poboru energii na poziomie ponad 240 MWh (średnio ponad 8 MWh dziennie) wynika ponadto, że podczas jednego ładowania średnio pobieranych jest około 5,7 kWh energii. Widać zatem, że stopień wykorzystania infrastruktury wolnego ładowania jest wciąż niewielki (w zależności od mocy terminali i ładowarek w pojazdach - średnio około 1,5-2 godziny pracy raz na trzy dni).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.