SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Premiera samochodu Nissan Leaf

Premiera samochodu Nissan Leaf

Nissan LeafNissan Leaf
Dziś firma Nissan zaprezentowała w Japonii swój pierwszy w 100% elektryczny samochód Nissan Leaf, który wejdzie do masowej produkcji. Auto wygląda atrakcyjnie, może zabrać na pokład 5 osób i wciąż posiada z tyłu spory bagażnik - wszystko dzięki temu, że akumulatory umieszczono pod siedzeniami i podłogą.

Leaf będzie miał zasięg ponad 160 km oraz możliwość szybkiego ładowania do 80% w 30 minut na stacji szybkiego ładowania (10 minut ładowania to około 50 km jazdy). Prędkość maksymalna auta przekracza 140 km/h.

Produkcja głównie na rynek japoński i USA rozpocznie się w drugiej połowie 2010r. (w 2012r. auto będzie dostępne na całym świecie). W kolejnych latach Nissan zamierza zwiększać tempo produkcji aż do 200-300 tys. sztuk rocznie.

Serdecznie zapraszamy do lektury opisu Nissan Leaf.

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

Samochodzik jest fajny. Wszystko co nowe będzie na początku drogie, ale Nissan stawia na produkcję masową więc należy być dobrej myśli. Jeśli akumulatory wytrzymają 5-7 lat to będzie dobrze. 160 km zasięgu to sporo i naprawdę niewielkie procent ludzi jeździ dalej jednego dnia.
  • B

To drugie auto (po Mitsubishi iMIEV) w pełni elektrycznym napędem przeznaczone na masowy rynek. Pewnie na początku z dostępnością (w 2010) nie będzie najlepiej, niemniej chyba tylko jakaś strasznie wysoka cena może odrzucać od tego samochodu. Do typowego użytku jak dojazdy do pracy, zakupy tudzież wycieczki na średnie odległości (zwłaszcza jak pojawi się sieć szybkich ładowarek) to będzie rzecz bliska ideału. Gdy akumulatory stanieją (i zwiększą swoją pojemność) łatwo będzie można poprawić znacząco osiągi. Gratulacje dla firmy Nissan!