SamochodyElektryczne.org

Stacja szybkiego ładowania Burns & McDonnell z funkcją V2G

W Fort Carson w stanie Kolorado, w ramach projektu SPIDERS zbudowano demonstracyjną stację szybkiego ładowania z pięcioma szybkimi ładowarkami, posiadającymi funkcję dwukierunkowej wymiany energii elektrycznej V2G

Szybkie ładowarki firmy Burns & McDonnell - zobacz całą galerię
Szybka ładowarka firmy Burns & McDonnell Szybka ładowarka firmy Burns & McDonnell

Firma Burns & McDonnell we współpracy z Coritech Services, dostarczyła w ramach projektu Smart Power Infrastructure Demonstration for Energy Reliability and Security (SPIDERS) stację szybkiego ładowania wyposażoną w funkcję V2G. Obiekt zlokalizowany w Fort Carson w stanie Kolorado składa się z pięciu szybkich ładowarek o mocy 60 kW każda, zdolnych do dwukierunkowej wymiany energii elektrycznej. Oznacza to, że w zależności od potrzeb możliwe jest albo ładowanie pojazdów, albo zasilanie lokalnej sieci elektroenergetycznej w celu optymalizacji jej pracy lub jako rezerwowe źródło zasilania, działające we współpracy z agregatem prądotwórczym i siłownią słoneczną.

Całkowita moc (w obu kierunkach) sięga 300 kW. Z komunikatu prasowego wynika, że rozwiązanie wykorzystuje nowy standard złącza J1772 Combo.

Ponieważ obiekt przeznaczony jest dla flot, w testach potwierdzających działanie systemu użyto elektrycznych ciężarówek Boulder Electric Vehicle oraz Smith Electric Vehicles Newton. Co ciekawe, firmy Boulder Electric Vehicle i Coritech Services informowały wcześniej o demonstracji systemu dwukierunkowej wymiany energii elektryczne V2G o mocy 60 kW (wcześniejszy wpis), co oznacza, że rozwiązanie było przygotowywane przez wszystkie zaangażowane firmy już od pewnego czasu.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.