SamochodyElektryczne.org

Solaris dostarczył pierwszy autobus elektryczny do Klagenfurtu

Pierwszy elektryczny Solaris rozpoczął służbę w Klagenfurcie w Austrii, na trasie między dworcem głównym w ścisłym centrum a kampusem uniwersyteckim na obrzeżach miasta

Solaris Urbino 8,9 LE electric - zobacz całą galerię
Solaris Urbino 8,9 LE electric Solaris Urbino 8,9 LE electric

Firma Solaris Bus & Coach poinformowała niedawno o dostarczeniu pierwszego autobusu elektrycznego Urbino 8,9 LE electric do przewoźnika z Klagenfurtu w Austrii. Na razie jest to jedyny zamówiony egzemplarz tego modelu.

Większy i młodszy model Urbino 12 electric ma na swoim koncie trzy zamówienia (wcześniejszy wpis).

Komunikat prasowy firmy Solaris Bus & Coach [1]

Elektryczny autobus marki Solaris rozpoczął kursy w austriackim Klagenfurcie

Wczoraj w Klagenfurcie odbył się debiut elektrycznego autobusu Solaris Urbino 8,9 LE electric. Jest to pierwszy zrealizowany kontrakt polskiej firmy na dostawę tych wysoce innowacyjnych i całkowicie bezemisyjnych pojazdów.

Solaris Urbino 8,9 LE electric jest niezwykle cichy, bezemisyjny, wyróżniają go innowacyjne rozwiązania techniczne i nowoczesna stylistyka. Ładowanie baterii odbywa się poprzez system plug-in. Baterie są źródłem energii nie tylko dla układu napędowego, ale zasilają również wszystkie pozostałe systemy, w tym klimatyzację i ogrzewanie, wspomaganie kierownicy, czy sterowanie elektrycznymi drzwiami. Po raz pierwszy zainstalowano również system klimatyzacji CO2 wraz z wbudowanym wymiennikiem ciepła.

Stadtwerke Klagenfurt zakupiło pojazd w ramach Projektu Unii Europejskiej Cemobil. Wyniki ekonomiczne elektrycznego Solarisa będą bacznie obserwowane zarówno przez przewoźnika, jak i Biuro Badań i Rozwoju producenta autobusu. Na tej podstawie w przyszłości będą podjęte decyzje dotyczące dalszego rozwoju floty autobusów elektrycznych w Klagenfurcie.

Trasa, na której będzie kursował Solaris Urbino electric, rozpoczyna się w ścisłym centrum Klagenfurtu, przebiega obok dworca głównego i kończy się przy kampusie uniwersyteckim na obrzeżach miasta.

W pełni elektryczne pojazdy polskiego producenta zdobywają coraz większe zaufanie klientów w Europie. Solaris sprzedał już trzy kolejne 12-metrowe autobusy elektryczne do Niemiec. Pierwszego Urbino 12 electric z systemem ładowania indukcyjnego zakupiło Braunschweiger Verkehrs-AG z Brunszwiku. Dwa kolejne elektrobusy zostaną dostarczone do przewoźnika Rheinbahn AG z Düsseldorfu.

Informacje o firmie Solaris Bus & Coach

Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała blisko 10000 autobusów, które jeżdżą po drogach 26 krajów w prawie 500 miastach. Solaris Bus & Coach S.A. to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.