Solaris dostarczy dwa Urbino 12 electric do Düsseldorfu
Solaris otrzymał zamówienie na kolejne dwa 12-metrowe autobusy elektryczne Urbino 12 electric, które dostarczy w przyszłym roku do Düsseldorfu
Polski producent autobusów Solaris Bus & Coach poinformował o sprzedaży dwóch autobusów elektrycznych Urbino 12 electric niemieckiej firmie Rheinbahn AG z Düsseldorfu. Pojazdy mają zostać dostarczone w przyszłym roku.
Autobusy zostaną wyposażone w napęd trakcyjny o maksymalnej mocy 160 kW oraz pakiet akumulatorów litowo-jonowych gromadzący 210 kWh energii, który według zapewnień producenta wystarczy do zrealizowania kompletu zaplanowanych w ciągu dnia tras. Dodatkowo pojazdy będą przystosowane do zamontowania w przyszłości specjalnego systemu bezobsługowego ładowania dachowego przypominającego w działaniu tramwajowy pantograf, który jest jednym z najnowszym rozwiązań zaprojektowanych przez inżynierów z Solarisa.
Łącznie Solaris sprzedał już cztery autobusy elektryczne. Pierwszy Urbino 12 electric również został zamówiony w Niemczech i miał trafić/trafił do Brunszwiku (wcześniejszy wpis). Z kolei mniejszy Solaris Urbino 8,9 LE electric nabyła firma z Klagenfurtu w Austrii (wcześniejszy wpis). Z czterema sprzedanymi egzemplarzami i potencjalnie następnymi czekającymi w kolejce Solaris powoli zmniejsza dystans w stosunku do europejskich konkurentów, mających na swoim koncie największą liczbę dostarczonych pojazdów.
Komunikat prasowy firmy Solaris Bus & Coach [1]
Solaris dostarczy autobusy elektryczne do Düsseldorfu
Kolejne innowacyjne autobusy elektryczne marki Solaris zostały sprzedane do Niemiec. Dwa Urbino 12 electric będą w przyszłym roku dostarczone nabywcy z Düsseldorfu, firmie Rheinbahn AG.
Silnik elektryczny o mocy 160 kW oraz baterie o pojemności 210 kWh pozwolą bez ograniczeń pokonywać autobusom całość zaplanowanych tras. Ładowanie baterii będzie odbywać się poprzez system plug-in. Dodatkowo pojazdy zostaną przystosowane do zamontowania w przyszłości specjalnego systemu bezobsługowego ładowania dachowego przypominającego w działaniu tramwajowy pantograf, który jest jednym z najnowszym rozwiązań zaprojektowanych przez inżynierów z Solarisa.
„Rheinbahn zawsze okazuje zainteresowanie nowymi technologiami i korzyściami z nich płynącymi. W naszych wyborach polegamy na praktycznych doświadczeniach, a także niezawodności nowych rozwiązań. Chwilowe mody nas nie interesują. Podejmując decyzje bierzemy pod uwagę prawdziwe korzyści dla środowiska naturalnego i wyniki ekonomiczne eksploatacji. Na tej podstawie działamy!” – mówi Dirk Biesenbach, Członek Zarządu Rheinbahn Düsseldorf AG, reprezentujący firmę.
„Bardzo cenię sobie współpracę z firmą Rheinbahn AG. To wymagający przewoźnik, który przestrzega najwyższych standardów jakości, a pasażerom oferuje równie wysoki komfort usług. Dlatego tak cenne są dla nas doświadczenia wspólnie zdobywane przy eksploatacji najnowszych technologii” – mówi Małgorzata Olszewska, Członek Zarządu Solarisa ds. Sprzedaży i Marketingu.
W pełni elektryczne pojazdy polskiego producenta krok po kroku zdobywają coraz większe zaufanie klientów w Europie, którzy doceniając zalety i możliwości nowej technologii, stopniowo zastępują nią dotychczasowe, tradycyjne napędy spalinowe.
„Na kilka miesięcy po premierze dwunastometrowego „elektryka” możemy pochwalić się już czterema sprzedanymi pojazdami w Austrii oraz Niemczech. Jestem pewna, że w krótkim czasie zwielokrotnimy tę liczbę. Na naszych oczach obecność autobusów elektrycznych w transporcie publicznym staje się faktem” – dodaje Olszewska.
Polskie Solarisy są w Düsseldorfie dobrze znane. W skład floty niemieckiego przewoźnika wchodzi bowiem aż 78 autobusów, w tym 7 Urbino 18 Hybrid wyposażonych w zaawansowany napęd hybrydowy.
Źródła
- [1] Solaris Bus & Coach solarisbus.com
Komentarze (0)
Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.