SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Renault Zoe zostanie w tym roku ulepszone?

Niewykluczone, że tego lata (lub do końca roku) Renault wprowadzi Zoe w wersji R110 z mocniejszym napędem trakcyjnym i portem ładowania CCS Combo 2

Renault Zoe - zobacz całą galerię

Możliwe, że jeszcze w tym roku zaprezentowana i wprowadzona na rynek będzie udoskonalona wersja modelu Renault Zoe. Auto potencjalnie oznaczone symbolem R110 miałoby otrzymać napęd trakcyjny o wyższej mocy (ponad 80 kW zamiast 65 kW) oraz port ładowania CCS Combo 2 zamiast Typ 2.

Jeżeli doniesienia się potwierdzą, auto powinno lepiej przyspieszać, rozwijać wyższą prędkość maksymalną oraz będzie w stanie używać szybkich ładowarek. Tej ostatniej funkcjonalności należy się spodziewać zresztą chociażby z tego powodu, że Renault angażuje się w budowę infrastruktury z ładowarkami DC (wcześniejszy wpis). Ponadto ładowanie trójfazowe mocą 22 kW (chociaż bardzo dobre), mimo wszystko nie umożliwia doładowania pakietów 41 kWh w pół godziny, a szybkie ładowarki o odpowiedniej mocy już tak.

Na liście życzeń/spekulacji znajdują się jeszcze jeszcze inne ulepszenia ogólnego typu. Nie jest raczej spodziewane ulepszenie pakietu akumulatorów, który został zmieniony na pojemniejszy stosunkowo niedawno.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.