SamochodyElektryczne.org

Renault wprowadza nowy plan taryfowy na akumulatory w Zoe

W 2014r. Renault zdecydowało się na zaoferowanie skromniejszego planu taryfowego wynajmu akumulatorów, który jest tańszy o blisko 40% jednak z limitem przebiegu zaledwie 5 tys. km rocznie

Renault Zoe - zobacz całą galerię

Renault, starając się zwiększyć sprzedaż modelu Zoe, ogłosiło wprowadzenie nowego planu taryfowego na użytkowanie akumulatorów, które jak wiadomo nigdy nie są przez francuskiego producenta sprzedawane razem z autem, lecz wynajmowane. Do tej pory taryfa Z.E. Flex umożliwiała podpisanie umowy np. na 36-miesięcy z rocznym limitem przebiegu 12,5 tys. km i opłatą 79 EUR brutto miesięcznie. Nowa taryfa Z.E. Access dla kierowców poruszających się rzadko (około 20 km dziennie w dni powszednie) została ustalona na poziomie 5 tys. km z opłatą 49 EUR brutto miesięcznie.

Kwestią otwartą pozostaje jak dodatkowa opcja wpłynie na sprzedaż Zoe. Nie ulega żadnej wątpliwości, że im skromniejszy będzie plan taryfowy tym wyższe będą koszty jednostkowe przejechania 100 km (w przeliczeniu minimum 11,76 EUR/100 km), co dodatkowo zniechęca do podpisania umowy.

W 2013r. we Francji sprzedano ponad 5,5 tys. Zoe (wcześniejszy wpis) i najprawdopodobniej niecałe 10 tys. w całej Europie.

Źródła

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

@highend
Trudno powiedzieć, co to za przypadki. Oficjalnie Renault nie sprzedaje pakietów.
o dokładnie tu:

http://www.elektroauto-forum.de/Kleinanzeigen/index.php?id=18
:> a ja widziałem w Niemczech ZOE z bateriami na własność, jak to jest?