SamochodyElektryczne.org

Renault wprowadza na rynek Twizy Cargo

Renault uzupełnia swoją gamę pojazdów elektrycznych o dostawczą wersję modelu Twizy, która zamiast pasażera będzie mogła w bagażniku o pojemności 180 litrów zabrać 75 kg ładunku

Renault Twizy Cargo - zobacz całą galerię

Firma Renault zaprezentowała dziś dostawczą wersję modelu Twizy, zaprojektowaną przez Renault Tech we współpracy z Renault Sport Technologies. Pojazd zamiast tylnego miejsca otrzymał bagażnik o pojemności 180 litrów i ładowności 75 kg, do którego dostęp można uzyskać po otwarciu tylnych drzwi uchylających się o 90 stopni, identycznie jak w prototypowej wersji z ubiegłego roku (wcześniejszy wpis).

Twizy Cargo przeznaczony jest przede wszystkim dla firm potrzebujących rozwozić niewielkie przesyłki w centrach miast. Co ciekawe, w swoim komunikacie prasowym francuski producent ujawnia, że wersja osobowa również w większości, bo aż w 60% była nabywana przez firmy.

Podobnie jak w przypadku wersji osobowej, Twizy Cargo będzie dostępne w dwóch wersjach - Cargo i Cargo 45, wyposażonej w słabszy napęd trakcyjny i ograniczenie prędkości do 45 km/h. Pod względem technicznym pojazd w zasadzie nie różni się od wersji osobowych Life 80 i Life 45.

Ceny Twizy Cargo mają zaczynać się od 7350 EUR bez VAT i bez pakietu akumulatorów, którego wynajem będzie kosztował dodatkowo około 50 EUR miesięcznie. Wersja Cargo 45 jest nieco tańsza i ma kosztować 6750 EUR netto.

Renault Twizy Cargo Renault Twizy Cargo
Renault Twizy Cargo Renault Twizy Cargo
Renault Twizy Cargo Renault Twizy Cargo

Źródła

  • [1] Renault media.renault.com

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.