SamochodyElektryczne.org

Renault przekazało Benedyktowi XVI elektryczne Kangoo Maxi

Firma Renault przekazała wczoraj Watykanowi dwa zmodyfikowane samochody elektryczne Kangoo Maxi Z.E.

Renault Kangoo Maxi Z.E. - zobacz całą galerię
Renault Kangoo Maxi Z.E. przekazane Papieżowi Benedyktowi XVI Renault Kangoo Maxi Z.E. przekazane Papieżowi Benedyktowi XVI

Firma Renault przekazała wczoraj Watykanowi dwa zmodyfikowane samochody elektryczne Kangoo Maxi Z.E.. Pierwsze auto w kolorze białym z herbem papieskim na drzwiach posłuży Papieżowi Benedyktowi XVI jako „Papamobile” w jego letniej rezydencji. Drugi egzemplarz w kolorze niebieskim będzie używany przez Watykańską Żandarmerię.

W obu samochodach znajdują się standardowej wielkości pakiety akumulatorów, zapewniające w cyklu NEDC zasięg około 170 km, oraz napęd trakcyjny o maksymalnej mocy 44 kW.Komunikat prasowy firmy Renault [3]

RENAULT PRZEKAZUJE BENEDYKTOWI XVI WYJĄTKOWY SAMOCHÓD O NAPĘDZIE CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNYM

  1. Renault przekazało Jego Świątobliwości Benedyktowi XVI samochód o napędzie całkowicie elektrycznym, wyprodukowany specjalnie na potrzeby Papieża.
  2. Samochód, zaprojektowany na podstawie Kangoo Maxi Z.E., został udoskonalony we współpracy z producentem nadwozi Gruau. Renault podarowało również drugi samochód elektryczny Żandarmerii Watykańskiej.
  3. Samochody te przekazał wczoraj Ojcu Świętemu Carlos Ghosn, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Renault, w rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo.

Renault przekazał Watykanowi dwa samochody o napędzie całkowicie elektrycznym, wyprodukowane specjalnie na potrzeby Papieża. Samochody te przekazał Jego Świątobliwości Benedyktowi XVI w środę 5 września Carlos Ghosn, Prezes i Dyrektor Generalny Renault, podczas odwiedzin w rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo.

Pierwszy z tych samochodów, przewidziany do przejazdów Papieża po jego rezydencji letniej, jest biały i ozdobiony na drzwiach herbem papieskim. To ekologiczna wersja „Papamobile”. Model, wykonany na podstawie Kangoo Maxi Z.E, ma 4,6 m długości i 1,8 m szerokości. Jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 44 kW (60 KM) i w akumulator litowo-jonowy, zapewniający przeciętnie możliwość przejechania 170 km (w cyklu mieszanym NEDC).

Drugi samochód, wykonany według bardzo zbliżonego projektu, jest niebieski i ozdobiony po bokach biało-żółtym pasem. Jest przeznaczony dla Żandarmerii Watykańskiej do zapewnienia Papieżowi bezpieczeństwa.

Oba samochody zostały zmodyfikowane we współpracy z francuskim producentem nadwozi Gruau. Te odpowiednio dostosowane i niepowtarzalne wersje samochodów posiadają 4 miejsca siedzące, w tym 2 oddzielne i wyjątkowo wygodne fotele tylne. Oferują one ponadto rozwiązania specjale, np. otwierany dach, demontowalne boczne tylne szyby, automatycznie zamykające się boczne tylne drzwi oraz wysuwane elektrycznie stopnie wejściowe, zapewniające łatwy dostęp do wnętrza pojazdu.

W ten sposób Renault dzieli się swoim doświadczeniem producenta wiodącego w sektorze samochodów elektrycznych, zapewniając usługi na rzecz trwałego rozwoju promowane przez Watykan i Papieża Benedykta XVI.

Poprzez ten dar dla Jego Świątobliwości Renault przypomina o swoim silnym i długotrwałym zaangażowaniu na rzecz trwałego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego – oświadczył Carlos Ghosn, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Renault.

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

no tak, tylko wydawało mi się, że Renault i Nissan to taka jakby konkurencja ;)
w końcu Renault sprzedaje auta EV i akumulatory leasing, a Nissan ma Leaf'a na własność...
  • RaveN

@highend
Carlos Ghosn prowadzi obie firmy. Trochę podobnie jak Elon Musk (Tesla Motors + Space X).

Zasięg ten sam - 170 km w cyklu NEDC. iOn ma 150 km w cyklu NEDC, to możesz sobie oszacować o ile realnie może być mniej.
myślałem, że Carlos Ghosn jest od Nissana? ;)
Kangoo świetne :) zwykła wersja też ma zasięg 170km?